گوشی تاشو پیکسل فولد گوگل احتمالاً در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ عرضه می‌شود

سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
مطالعه 2 دقیقه
اگرچه گزارش‌های قبل به احتمال معرفی پیکسل فولد گوگل در آوریل یا می ۲۰۲۳ اشاره داشت، اما ظاهراً این محصول در سه‌ماهه چهارم سال جاری عرضه خواهد شد.
تبلیغات

طی چندسال اخیر، بارها شاهد انتشار شایعاتی درمورد گوشی تاشو پیکسل فولد گوگل بوده‌ایم، اما ماه قبل، منبعی قابل‌اعتماد اولین رندرهای این دستگاه را به‌اشتراک گذاشت. اکنون یکی از رسانه‌های خبری کره‌ی جنوبی جزئیات بیشتری درمورد این محصول منتشر کرده است.

به‌ گزارش Elec، گوگل تصمیم دارد تولید انبوه پیکسل فولد را در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۳ آغاز کند. این یعنی دستگاه تاشو غول جستجوی اینترنت قطعاً در نیمه‌ی اول سال جاری عرضه نخواهد شد و بنابراین می‌توان انتظار داشت در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۳ روانه‌ی بازار شود.

درمقام مقایسه، طبق گزارش‌های گذشته، سامسونگ تولید انبوه قطعات گلکسی زدفولد ۴ و گلکسی زدفلیپ ۴ را در ماه می ۲۰۲۲ آغاز کرد و تولید این دستگاه یک‌ماه پس‌از آن شروع شد. درنهایت این دو گوشی تاشو در آگوست ۲۰۲۲ رسماً رونمایی شدند.

به گزارش AndroidAuthority، انتظار می‌رود پیکسل فولد به نمایشگر تاشو ۷٫۵۷ اینچی مجهز شود که لایه‌ای از جنش شیشه‌ی فوق‌نازک (UTG) روی آن قرار خواهد داشت. این اطلاعات با جزئیاتی که در شایعات قبلی ارائه شده است تفاوت دارد.

پیکسل فولد: چه انتظاراتی از نخستین گوشی تاشو گوگل داریم؟
پیکسل فولد: چه انتظاراتی از نخستین گوشی تاشو گوگل داریم؟
مطالعه '6

گزارش جدید با استناد به پروژه‌ی گوشی تاشو گوگل درسال ۲۰۲۲ به این مورد اشاره می‌کند که شاید صفحه‌نمایش دستگاه مذکور نسبت به گلکسی زدفولد ۳ و زدفولد ۴ سامسونگ، کیفیت پایین‌تری داشته باشد. این موضوع نشان می‌دهد گوگل احتمالاً از فناوری نمایشگر تاشو گلکسی زدفولد ۳ صرف‌نظر کرده و قصد دارد از پنل دیگری استفاده کند. علاوه‌براین گفته می‌شود پیکسل فولد به‌احتمال زیاد از قلم استایلوس پشتیبانی نخواهد کرد.

درهرصورت، با توجه به شواهد موجود، گوشی تاشو گوگل احتمالاً در نیمه‌ی اول سال جاری رونمایی نخواهد شد. البته این خبر با گزارش‌های قبلی در تضاد است زیرا پیش‌از این گفته شده بود دستگاه مورداشاره در آوریل یا می ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. این احتمال هم وجود دارد که گوگل درست مثل سری پیکسل ۷ و تبلت پیکسل، اولین گوشی تاشو خود را در بازه‌ی زمانی بین ماه‌های آوریل تا می به‌طور مختصر به‌نمایش بگذارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات