قابلیت Crash Detection آیفون، ورزش اسکی را با تصادف اشتباه می‌گیرد

سه‌شنبه ۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
آیفون ۱۴ پرو زیر نور آفتاب
به‌دلیل عملکرد ناقص قابلیت Crash Detection آیفون، بیش از ۷۰ گزارش اشتباه از تصادف برای اورژانس ارسال شد و تکنیسین‌ها را سردرگم کرد.
تبلیغات

اپل شهریور امسال نسل جدید آیفون و اپل واچ را با پشتیبانی از قابلیت تشخیص تصادف رونمایی کرد. این دستگاه‌های جدید با اتکا بر حسگر و میکروفون، تصادف را تشخیص می‌دهند و به‌صورت خودکار با اورژانس تماس می‌گیرند.

بر اساس گزارش GSMArena، در یکی از شهرهای آمریکا ۷۱ گزارش تصادف برای اورژانس ارسال شده و تکنیسین‌ها را سردرگم کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد هیچ‌یک از این تماس‌ها در نتیجه‌ی بروز تصادف انجام نشده‌اند. دستگاه‌های اپل حرکات ناگهانی را که در ورزش اسکی انجام می‌شود، به‌عنوان تصادف شناسایی کرده‌اند.

قابلیت‌های تشخیص تصادف و تشخیص سقوط اپل به‌طور خودکار با اورژانس تماس می‌گیرند و در نتیجه‌ی این اتفاق، تکنیسین‌های اورژانس به فردی که از دستگاهش تماس گرفته شده است زنگ می‌زنند. اگر فرد گوشی را جواب ندهد، دیسپچر اورژانس به محل اعزام می‌شود.

اسکی‌بازان به‌طور معمول از چند لایه لباس استفاده می‌کنند و امکان پاسخ دادن به تماس را ندارند. همین موضوع باعث می‌شود دیسپچرهای اورژانس به آخرین لوکیشن ارسال‌شده از آیفون اعزام شوند. چنین موضوعی می‌تواند توانایی تیم اورژانس را برای نجات دادن جان افرادی که واقعاً در خطر افتاده‌اند، کاهش دهد. یکی از تکنیسین‌ها می‌گویند این تماس‌های اشتباه زمان و منابع زیادی از آن‌ها می‌گیرد.

ظاهراً اپل از این موضوع آگاهی دارد و هم‌اکنون در حال کار روی به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی است تا دستگاه‌هایش بتوانند فرق بین ورزش اسکی و تصادف را تشخیص دهند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات