تولید هر واحد گوشی شیائومی 12S اولترا بیش‌ از ۵۰۰ دلار هزینه دارد

یک‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی 12S اولترا، پرچم‌دار جدید شیائومی، از دوربین قدرتمند، سریع‌ترین پردازنده کوالکام و نمایشگر رده‌بالا بهره می‌برد و هزینه‌ی ساخت هر واحد از این گوشی هوشمند بیش‌ از ۵۰۰ دلار است.
تبلیغات

شیائومی گوشی 12S اولترا خود را به‌عنوان یک پرچم‌دار تمام‌عیار رونمایی کرده است، اما مدل پایه‌ی آن با رم هشت گیگابایت با قیمت نسبتاً معقول ۵۹۹۹ یوان (حدود ۸۸۸ دلار) به‌فروش می‌رسد. اکنون محاسبات Counterpoint، نشان می‌دهد این شرکت برای ساخت هر واحد از این گوشی چقدر هزینه کرده است.

شیائومی 12S اولترا با همان شور و اشتیاق شیائومی برای ارائه‌ی مشخصات سخت‌افزاری چشمگیر شبیه Mi 11 اولترا معرفی شد. طبق اعلام Counterpoint هزینه‌ی ساخت هر واحد از این محصول حدود ۵۱۶ دلار تخمین زده شده که این عدد حتی برای ساخت یک دستگاه پرچم‌دار، کمی زیاد به‌نظر می‌رسد.

به‌نوشته‌ی NotebookCheck، بخش مهمی از هزینه‌های ساخت شیائومی 12S اولترا، به دوربین‌های این گوشی هوشمند مربوط می‌شود؛ جایی‌ که شیائومی از حسگر جدید سونی IMX989 در دوربین اصلی این محصول استفاده کرده است. هزینه‌ی سیستم دوربین ایت گوشی ۷۹ دلار اعلام شده که ۱۵ درصد از کل هزینه‌ی ساخت دستگاه را تشکیل می‌دهد. بااین‌حال این رقم نسبت به قیمت ۱۲۸ دلاری هر واحد تراشه‌ی Snapdragon 8+ Gen1 کمتر است.

هزینه قطعات شیائومی 12S اولترا

به‌نظر می‌رسد هر واحد نمایشگر و حافظه‌ی ذخیره‌سازی 12S اولترا نیز به‌ترتیب ۸۹ دلار و ۵۸ دلار برای شیائومی هزینه دارد. از دیگر قابلیت‌های مهم این دستگاه می‌توان به پشتیبانی از 5G اشاره کرد که ۲۴ دلار به هزینه‌ی ساخت دستگاه اضافه کرده است.

برهمین‌اساس، می‌توان گفت ۶۰ درصد از قیمت تعیین‌شده برای هر واحد 12S اولترا، به قطعاتی که در ساخت این محصول از آن‌ها استفاده شده، مربوط است. این تجزیه‌وتحلیل مواردی مثل هزینه‌های توسعه، بسته‌بندی یا حمل‌ونقل پرچم‌دار جدید شیائومی را درنظر نگرفته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات