باگ نرخ نوسازی نمایشگر گلکسی S21 FE باعث تأخیر در عملکرد این دستگاه می‌شود

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
برخی دارندگان گلکسی S21 FE گزارش داده‌اند باگ نرخ نوسازی نمایشگر این گوشی، باعث ایجاد تأخیر در عملکرد دستگاه می‌شود.
تبلیغات

مدتی قبل،سامسونگ گلکسی S21 FE را به‌عنوان جانشین گوشی محبوب گلکسی S20 FE معرفی کرد. درواقع، این گوشی نسخه‌ی ضعیف‌تر‌شده‌ی گلکسی اس ۲۱ است و حالا 9to5Google گزارش داده است که برخی از کاربران با مشکل نرخ نوسازی در نمایشگر این دستگاه مواجه شده‌اند.

به‌گزارش فون‌آرنا، گلکسی S21 FE با قیمت ۶۹۹ دلار و بهره‌بردن از نمایشگر ۶٫۴ اینچی، از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز برای پیمایش روان پشتیبانی می‌کند. بااین‌حال، فناوری LTPO به این دستگاه اجازه می‌دهد نرخ نوسازی نمایشگر با‌‌توجه‌‌‌‌به محتوایی که مشاهده می‌کنید، تنظیم شود. این یعنی صفحه‌نمایش S21 FE می‌تواند بین نرخ نوسازی ۶۰ هرتز یا ۱۲۰ هرتز جابه‌جا شود.

بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد مشکلی در نمایشگر گلکسی S21 FE هنگام جابه‌جا‌شدن به نرخ نوسازی کمتر از ۶۰ هرتز، باعث ایجاد تأخیر در عملکرد دستگاه می‌شود. کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، از آن به‌عنوان «وقفه‌ی بسیار زیاد» در انیمیشن‌های گوشی و در سراسر رابط کاربری یاد کرده‌اند. درحال‌حاضر در یکی از انجمن‌های پشتیبانی سامسونگ، چندین گزارش درباره‌ی این موضوع ثبت شده است.

ظاهراً این مشکل بیشتر مدل اگزینوسی گلکسی S21 FE را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. یکی از راهکارهای احتمالی برای رفع این مشکل، خاموش و روشن کردن صفحه‌نمایش است. همچنین، به‌نظر می‌رسد این مشکل به‌احتمال زیاد باگ نرم‌افزاری است؛ اگرچه احتمال اینکه مشکل به ایراد سخت‌افزاری مرتبط باشد، نیز همچنان وجود دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات