شایعه: هواوی روی فناوری شارژ سریع ۹۰ وات کار می‌کند

سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
توان سریع‌ترین فناوری شارژ هواوی ۶۶ وات است؛ اما احتمال دارد فناوری شارژ ۹۰ وات در P50‌ هواوی وجود داشته باشد که هنوز قطعی نیست.
تبلیغات

براساس گزارش جی‌اس‌ام‌آرنا به نقل از DigitalChatStation، هواوی در حال کار روی فناوری شارژ سریع ۹۰ وات است. ‌توان سریع‌ترین فناوری شارژ سریع فعلی هواوی ۶۶ وات است که در سری میت ۴۰ معرفی شد و در نوا ۸ آی که به‌تازگی معرفی شده است وجود دارد. این فناوری، شارژ باتری ۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را در عرض ۱۷ دقیقه به ۶۰ درصد می‌رساند و در مدت‌زمان ۳۸ دقیقه به‌طور کامل آن را شارژ می‌کند.

آیا در سری هواوی P50 از شارژ ۹۰ وات استفاده خواهد شد؟ هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد؛ اما اخیراً گوشی هوشمندی برای شارژ ۶۶ وات تأییدیه‌ی 3C را دریافت کرده است که احتمال دارد هواوی P50 نسخه‌ی LTE با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ باشد و شاید مدل 5G با تراشه‌ی کرین ۹۰۰۰ از فناوری شارژ سریع‌تر بهره ببرد.

طبق شایعات، در سال جاری میلادی میت ۵۰ عرضه نخواهد شد؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود P50 تنها گوشی پرطرفدار هواوی برای سال ۲۰۲۱ باشد. انتظار می‌رود سری P50 در تاریخ ۲۹ جولای (۷ مرداد ۱۴۰۰) رونمایی شود؛ اما این اطلاعات به‌صورت رسمی تأیید نشده است.

در زمان رونمایی میت ۴۰، ریچارد یو، مدیر عامل بخش محصولات مصرفی هواوی، ادعا کرد این شرکت شارژ ۱۲۰ وات و حتی ۲۰۰ وات را آزمایش کرد؛ اما به‌ دلیل نگرانی در مورد ظرفیت باتری تصمیم به عرضه‌ی آن نگرفته است. هواوی اخیراً برای شارژر ۱۳۵ واتی نیز گواهینامه دریافت کرده است؛ بنابراین فناوری شارژ ۹۰ وات در مرحله‌ی میانی قرار دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات