فهرست ۱۰ گوشی هوشمند برتر ماه ژوئن از نگاه انتوتو

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
انتوتو فهرست ۱۰ گوشی هوشمند برتر ماه ژوئن را بر اساس امتیازی که در بنچمارک به دست آورده‌اند، منتشر کرده است.
تبلیغات

یکی از ابزاری که بسیاری از کاربران و رسانه‌های حوزه‌ی فناوری برای سنجش توان پردازشی گوشی هوشمند و تبلت استفاده می‌کنند، انتوتو نام دارد؛ بنچمارکی که به‌صورت ماهانه فهرستی از گوشی‌های برتر ماه با بالاترین امتیاز کسب‌شده را منتشر می‌کند.

GizmoChina در گزارشی به بررسی فهرست ماه ژوئن (خرداد - تیر) انتوتو پرداخته است که نشان می‌دهد نوبیا رد مجیک ۶ توانسته بیشترین امتیاز را کسب کند. فهرست مورد نظر از گوشی‌های هوشمندی تشکیل شده است که در ماه ژوئن مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و نتایج بنچمارکشان در دیتابیس بنچمارک انتوتو ثبت شده است.

 امکان دارد محصولاتی در بازار وجود داشته باشند که نتایجی بهتر از محصولات این فهرست کسب کنند؛ اما به دلیل اینکه مدلی از آن‌ها در بنچمارک ذکرشده طی بازه‌ی زمانی ماه ژوئن مورد آزمایش قرار نگرفته است به فهرست اضافه نشده‌اند. در این فهرست می‌توان برتری گوشی‌های هوشمند چینی را مشاهده کرد. درواقع اکثر محصولات موجود در بنچمارک را شرکت‌های چینی ساخته‌اند که در جایگاه اول، نوبیا رد مجیک ۶ با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ و ۱۶ گیگابایت رم قرار دارد.

رد مجیک ۶ توانسته است امتیاز ۸۴۲,۱۶۸ کسب کند و در جایگاه نخست قرار بگیرد. در جایگاه بعدی، راگ فون ۵ ایسوس با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ و ۱۶ گیگابایت رم قرار گرفته است که توانسته امتیاز ۸۱۵,۶۲۸ به دست آورد. جایگاه سوم به iQOO7 با امتیاز ۸۱۵,۳۴۳ تعلق دارد. مانند دو تلفن هوشمند دیگر، iQOO7 دارای تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ است، اما تنها از ۸ گیگابایت رم بهره می‌برد.

نکته‌ی جالب دیگری که در فهرست وجود دارد، برخورداری تمامی محصولات از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ کوالکام است. عملکرد اسنپدراگون ۸۸۸ به قدری خوب بوده که اکثر شرکت‌های سازنده‌ی تلفن‌ هوشمند مبتنی بر اندروید از آن در پرچم‌داران جدید خود استفاده کرده‌اند و نمونه‌ای از این موضوع را می‌توان در فهرست انتوتو مشاهده کرد.

در جایگاه چهارم، ریلمی GT قرار گرفته است که مانند محصولات دیگر فهرست، از اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده می‌کند و مجهز به ۱۲ گیگابایت رم است. جایگاه پنجم و ششم به شیائومی می ۱۱ اولترا و وان‌پلاس ۹ پرو تعلق دارد هردو از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ و ۱۲ گیگابایت رم استفاده می‌کنند.

در جایگاه هفتم تا دهم شیائومی می ۱۱، گلکسی اس ۲۱ اولترا مدل 5G سامسونگ، شیائومی می ۱۱ آی و ردمی کی ۴۰ پرو شیائومی قرار دارند. شاید برای بسیاری از کاربران در خور توجه باشد که محصولات شرکت‌های کمتر شناخته‌شده مانند ZTE و ریلمی توانسته‌اند از پرچم‌داران شیائومی و سامسونگ امتیاز به‌مراتب بهتری کسب کنند. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات