One UI 3.1 برای گلکسی A20s سامسونگ منتشر شد

چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ OneUI 3.1 را که مبتنی بر سیستم‌ عامل اندروید 11 است، برای گوشی هوشمند پایین‌رده‌ی گلکسی A20s منتشر کرد.

طبیعتا برای کاربران گوشی‌ هوشمند، پشتیبانی نرم‌افزاری و دریافت نسخه‌های جدید سیستم‌ عامل‌ اهمیت فراوانی دارد. در واقع فرقی نمی‌کند که تلفن هوشمند مبتنی بر چه سیستم‌عاملی داشته باشید، دریافت آپدیت در کنار افزایش ضریب امنیتی دستگاه به لطف پچ‌های امنیتی، به معنی قابلیت‌های جدید است.

شرکت‌های سازنده‌ی گوشی هوشمند اندرویدی تمرکز خود را به سمت پشتیبانی نرم‌افزاری از محصولات گران‌قیمت و بالارده می‌برند؛ اما چنین امری به معنی فراموش شدن محصولات پایین‌رده و میان‌رده نیست. GSMArena گزارش می‌دهد که OneUI 3.1 سامسونگ برای محصول پایین‌رده‌ی این شرکت یعنی گلکسی A20s منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند اقدام به دانلود و نصب آن کنند.

به نظر می‌رسد آپدیت مورد نظر آخرین به‌روزرسانی بزرگی باشد که برای گلکسی A20s منتشر می‌شود. گوشی هوشمند پایین‌رده‌ی گلکسی A20s تقریبا ۲ سال پیش به بازار عرضه شد و در حال حاضر دومین آپدیت بزرگ خود را دریافت کرده است. با توجه به پشتیبانی دوساله از محصولات پایین‌رده، به نظر می‌رسد کار سامسونگ با گلکسی A20s تمام شده است و احتمالا از این پس آپدیت‌های قابل انتشار برای آن به پچ امنیتی و برطرف شدن باگ‌ها یا اضافه شدن ویژگی‌های کوچک خلاصه خواهد شد.

اگر منتظر انتشار اندروید ۱۲ برای گلکسی A20s هستید، باید بگوییم احتمال بسیار کمی برای رخ دادن چنین اتفاقی وجود دارد و تا زمان استفاده از گلکسی A20s نهایتا باید با اندروید ۱۱ کار کنید. گفته می‌شود با نصب آپدیت مذکور، پچ امنیتی ژوئن ۲۰۲۱ نیز در اختیار گوشی هوشمند قرار می‌گیرد. متأسفانه گزارش به جزئیات آپدیت اشاره‌ای ندارد و مشخص نیست که برای مثال، این آپدیت چه حجمی دارد.

اگر از دارندگان گلکسی A20s هستید می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات و آپدیت نرم‌افزار، به دریافت به‌روزرسانی اقدام کنید. اگر هنوز آپدیت برایتان منتشر نشده باشد، کمی باید صبر کنید. اصولاً آپدیت‌های نرم‌افزاری به‌صورت منطقه‌ای منتشر می‌شوند و کمی زمان می‌برد تا به‌صورت گسترده و جهانی در اختیار کاربران قرار بگیرند.

در حال حاضر سامسونگ برای گوشی‌های هوشمند بالارده‌ی خود در نظر گرفته است که به مدت سه سال آپدیت‌های بزرگ نرم‌افزاری منتشر کند که شامل آخرین نسخه از اندروید می‌شود. البته در برخی از گزارش‌ها گفته شد که شرکت کره‌ای احتمال دارد مدت‌زمان ذکرشده را افزایش بدهد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود