دوربین گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس سامسونگ تغییرات گسترده‌ای خواهند دید

دوربین گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس سامسونگ تغییرات گسترده‌ای خواهند دید

به‌گفته یکی از افشاگران، به‌احتمال زیاد گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس به دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی مجهز خواهند شد.

در نسل فعلی، گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۱ پلاس به دوربین‌هایی مجهز شده‌اند که با کیفیت فوق‌العاده‌ای عکاسی و فیلم‌برداری می‌کنند؛ اما بسیاری از کاربران بابت استفاده از دوربین‌های موجود در سری گلکسی اس ۲۰ در مدل‌های گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۱ پلاس انتقاد کردند. درواقع، خریداران هریک از این دو مدل به ماژول دوربینی متشکل از دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و دوربین فوق‌عریض ۱۲ مگاپیکسلی و دوربین زوم هیبریدی ۶۴ مگاپیکسلی دست می‌یابند که با سری گلکسی اس ۲۰ معرفی شدند.

حال، AndroidAuthority گزارش می‌دهد افشاگری با حساب کاربری FrontTron در توییتر گفته است ترکیب ماژول دوربین پرچم‌داران نسل بعدی سامسونگ متفاوت خواهد بود و  سامسونگ در گلکسی اس ۲۲ و اس ۲۲ پلاس می‌خواهد ماژول دوربینی متشکل از دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی و دوربین فوق‌عریض ۱۲ مگاپیکسلی و دوربین تله‌فوتو ۱۲ مگاپیکسلی با امکان بزرگ‌نمایی سه‌برابری را به‌کار گیرد.

با اینکه مشخص نشده است حسگر ۵۰ مگاپیکسلی استفاده‌شده در گلکسی اس ۲۲ و اس ۲۲ پلاس کدام مدل خواهد بود، انتظار می‌رود منظور از این حسگر مدل Isocell GN2 باشد که مدتی پیش معرفی شد. Isocell GN2 درمقایسه‌با دوربین اصلی به‌کاررفته در گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۱ پلاس از پیکسل‌هایی با ابعاد کوچک‌تر استفاده می‌کند. به‌گفته سامسونگ، این دوربین با ادغام پیکسل‌های کنارهم به یک پیکسل، تصویر ثبت‌شده در رزولوشن ۵۰ مگاپیکسل را به ۱۲/۵ مگاپیکسل کاهش می‌دهد تا کیفیت تصویر نهایی افزایش یابد.

گفتنی است حسگر Isocell GN2 از ویژگی‌هایی مانند فناوری فوکوس خودکار دوال پیکسل نیز بهره می‌برد و ویدئویی در رزولوشن 4K و ۱۲۰ فریم‌بر‌ثانیه را به‌صورت صحنه‌آهسته یا ویدئویی در رزولوشن 1080p و ۴۸۰ فریم‌بر‌ثانیه ضبط می‌کند. از حسگر Isocell GN2 در گوشی هوشمند شیائومی می ۱۱ اولترا نیز استفاده شده است که رسانه‌ها کیفیت تصاویر ثبت‌شده و امکانات فیلم‌برداری آن را تحسین کرده‌اند؛ اما مشکلاتی نیز مانند عملکرد ضعیف دوربین در حالت شب (Night Mode) دارد و رنگ‌های زرد نیز کمی اشباع‌شده به‌نظر می‌رسند.

با‌این‌حال، مشکلات ذکر شده ممکن است در گلکسی اس ۲۲ و اس ۲۲ پلاس برطرف شده باشد و سامسونگ از عملکرد می ۱۱ اولترا شیائومی برای بهبود پرچم‌دارانش استفاده کند. نکته مثبت حسگر ۵۰ مگاپیکسلی جدید سامسونگ امکان ضبط ویدئو در فرمت 8K خواهد بود و ازنظر تئوری نیز، انتظار می‌رود درمقایسه‌با مدل‌های سری گلکسی اس ۲۱ در ضبط ویدئو در محیطی با میزان نور کم بهتر عمل کند.

مقام‌های سامسونگ این اطلاعات را هنوز رد یا تأیید نکرده‌اند و تا زمان معرفی سری گلکسی اس ۲۲ زمان بسیاری مانده است. ناگفته نماند شرکت کره‌ای می‌خواهد فاصله زمانی باقی‌مانده تا زمان معرفی پرچم‌داران سری گلکسی اس ۲۲ را با معرفی گوشی‌های هوشمندی ازجمله گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی S21 FE پر کند. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده