استفاده پنج شرکت بزرگ دنیای فناوری از طراحی دوربین زیر صفحه‌نمایش

استفاده پنج شرکت بزرگ دنیای فناوری از طراحی دوربین زیر صفحه‌نمایش

یکی از افشاگران خوش‌نام به نام Ice Universe اعلام کرد پنج شرکت بزرگ دنیای فناوری دوربین زیر صفحه‌نمایش را به بازار می‌آورند.

اکنون مدت زمان نسبتا زیادی است که شرکت‌های مختلف طراحی‌های متعددی برای محل قرارگیری دوربین سلفی گوشی هوشمند ارائه می‌دهند. هدف نهایی این است که کاربران بتوانند از حداکثر فضای موجود در صفحه‌نمایش استفاده کنند؛ به‌همین‌دلیل، سعی می‌کنند دوربین را در مکان‌هایی قرار دهند که دیده نشوند.

براساس گزارش mspoweruser، یکی از طراحی‌های ارائه‌شده دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش (Under-Display Camera) است. دستگاه‌هایی که بدین‌شکل طراحی می‌شوند، به صفحه‌ی امولد نیمه‌شفاف، اما کاربردی مجهزند که دوربین پشت آن پنهان می‌شود. متأسفانه تاکنون تجربه‌های اول ما از کار با دستگاه‌های مجهز به دوربین سلفی در زیر صفحه‌نمایش خوشایند نبوده است؛ زیرا عموما کیفیت و وضوح تصاویر ثبت‌شده رضایت‌بخش نیستند.

بااین‌همه، فناوری همیشه در حال پیشرفت است و محصولات مختلف به‌مرور‌زمان تکامل می‌یابد. جدیدترین توییت Ice Universe، افشاگر خوش‌نام دنیای فناوری، اخبار خوشی برای دوستداران دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش به‌همراه دارد. براساس این توییت، حداقل پنج شرکت بزرگ جهانی فناوری مذکور را با محصولات شان به بازار می‌آورند. Ice Universe در توییتش گفته است:

نیمه‌ی دوم سال زمانی است که دوربین Under Display رسما آغاز به کار می‌کند؛ از‌جمله حداقل سامسونگ (تاشو)، شیائومی (MIX4)، اوپو (تاشو)، ویوو و ZTE (نسخه‌ی بسیار بهبود‌یافته).

همان‌طور‌که در متن مشخص است، Ice Universe به نسل جدید گوشی‌های تاشو سامسونگ، یعنی گلکسی Z Flip 3، اشاره می‌کند. همچنین، با انتشار رندری از Z Flip بدون دوربین سلفی، این موضوع را نشان داد که احتمالا این دستگاه اولین تلفن هوشمند سامسونگ خواهد بود که از این فناوری استفاده می‌کند.

البته سامسونگ در این مسیر تنها نخواهد بود؛ چراکه گفته می‌شود شرکت‌های دیگری نیز وارد این بازی می‌شوند؛ ازجمله شیائومی با می میکس ۴ و اوپو با گوشی تاشو و ZTE با نسخه‌ی بسیار بهبود‌یافته‌ی Next Axon.

محققان سامسونگ اشاره کرده‌اند که برای حل مشکلات عکس‌برداری دوربین UD از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند؛ اما باید دید آیا آن‌ها می‌توانند دستگاهی تولید کنند که از دیگر نمونه‌های موجود در دنیای فناوری جلوتر باشد؟

دیدگاه شما همراهان زومیت درباره‌ی دوربین زیر صفحه‌نمایش چیست؟ آیا این تلاش‌ها برای بهبودبخشیدن به آن کاری منطقی به‌نظر می‌رسد و نتیجه خواهد داشت؟

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده