گوشی مفهومی شیائومی با نمایشگر واترفال در تمامی لبه‌ها، به ‌نمایش گذاشته شد

گوشی مفهومی شیائومی با نمایشگر واترفال در تمامی لبه‌ها، به ‌نمایش گذاشته شد

گوشی مفهومی شیائومی از صفحه‌نمایش واترفال در تمامی لبه‌ها استفاده می‌کند و به ادعای شرکت چینی، در تلاش برای «بی‌نهایت کردن محدودیت‌های صفحه‌نمایش» است. 

شیائومی روز گذشته از یک گوشی مفهومی رونمایی کرد که از صفحه‌نمایش واترفال (آبشاری) در هر چهار طرف  استفاده می‌کند. این گوشی شیائومی که هنوز نام مشخصی ندارد، نه‌تنها در سمت راست و چپ بلکه در بخش بالا و پایین دارای صفحه‌نمایش واترفال با انحنای ۸۸ درجه‌ است. بدین ترتیب در کناره‌های گوشی هیچ فضایی برای قرار دادن دکمه‌ی فیزیکی وجود ندارد.

براساس گزارش ورج و GSMArena، شیائومی می‌گوید این طراحی مفهومی «محدودیت‌های نمایشگر را به بی‌نهایت می‌رساند» و به «طراحی یکپارچه‌ی واقعیِ بدون درگاه» دست پیدا می‌کند. 

سؤالی که در ذهن بسیاری از کاربران ایجاد می‌شود این است که طراحی صفحه‌نمایش واترفال در گوشه‌های صفحه‌نمایش گوشی مفهومی شیائومی چگونه  است. شرکت چینی در تصاویر تبلیغاتی این گوشی، گوشه‌های صفحه‌نمایش را با پوششی سیاه و کوچک، تاریک کرده است؛ بنابراین به‌طور کامل به «بی‌نهایت بودن» دست پیدا نمی‌کند؛ بااین‌حال در هر صورت ترفندی جالب است. البته برای کسانی ‌که در حال حاضر از صفحه‌نمایش تقریبا خمیده‌ی گوشی‌هایی مثل گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ خوش‌شان نمی‌آید، گوشی مفهومی شیائومی همچون کابوس به ‌نظر می‌رسد. 

رونمایی  از گوشی مفهومی در قالب رندر هرگز نمی‌تواند در حد و اندازه‌ی رونمایی حضوری تأثیرگذار باشد. در دوران پیش از دنیاگیری ویروس کرونا، اکثر شرکت‌ها دستگاه‌های مفهومی خود را در دنیای واقعی نیز نمایش می‌دادند. فردی به‌نمایندگی از شیائومی به ورج می‌گوید این گوشی واقعا تولید شده است و مدیران شیائومی از آن استفاده کرده‌اند؛ بنابراین آنچه شیائومی به ‌نمایش گذاشته، صرفا طرحی گرافیکی نیست. براساس ادعای شیائومی، صفحه‌نمایش واترفال گوشی مفهومی این شرکت نتیجه‌ی «دستاوردهایی بی‌شمار در فناوری خم‌ کردن شیشه و فناوری  چندلایه ‌سازی است» و «مجموع ۴۶ پتنت انقلابی را به ‌تصویر می‌کشد.» 

شیائومی به‌طور کلی به رونمایی از محصولات مفهومی در فاصله‌ی زیاد تا عرضه‌ی رسمی آن‌ها تمایل دارد. البته برخی از این محصولات مفهومی هیچ‌گاه ساخته نمی‌شوند. شرکت چینی هفته‌ی گذشته سیستم شارژ کاملا بی‌سیمی با نام Mi Air Charge به‌ نمایش گذاشت که می‌تواند از راه دور گوشی را شارژ کند.

پیش‌تر در سال ۲۰۱۹ شرکت چینی گوشی مفهومی ویژه‌ای با نام می میکس آلفا رونمایی کرد. می میکس آلفا صفحه‌نمایشی دارد که تقریبا تمامی بدنه‌ی گوشی را از جلو و پشت پوشش می‌دهد؛ اما این دستگاه را هرگز در دنیای واقعی ندیدیم. گوشی مفهومی جدید شیائومی نیز شاید هرگز به بازار نیاید. شیائومی قصد دارد دوشنبه‌ی این هفته با برگزاری رویداد رسمی، تاریخ عرضه‌ی می ۱۱ را در بازارهای بین‌المللی اعلام کند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این گوشی مفهومی شیائومی چیست؟ 

منبع gsmarena theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده