پتنت سامسونگ: دستگاهی تاشدنی با طراحی مشابه گوشی تاشدنی شیائومی

پتنت سامسونگ: دستگاهی تاشدنی با طراحی مشابه گوشی تاشدنی شیائومی

پتنت سامسونگ که ظاهرا در سال ۲۰۱۸ ثبت شده است، دستگاهی تاشدنی با طراحی شبیه به یکی از محصولات شیائومی را نشان می‌دهد.

سامسونگ یکی از نخستین شرکت‌هایی بود که در فرم‌فاکتور تاشدنی گوشی‌ هوشمند تولید و جدی‌تر از هر شرکت دیگری در این حوزه فعالیت کرد. جدیدترین گوشی تاشدنی سامسونگ که مدتی پیش معرفی شد، گلکسی زد فولد ۲ نام دارد. این گوشی همچون نسل اول خود، مثل کتاب تا می‌شود. سامسونگ گوشی تاشدنی دیگری نیز با نام گلکسی زد فلیپ دارد که از فرم‌فاکتور پوسته‌صدفی بهره می‌برد. براساس شایعه‌های جدید، سامسونگ قصد دارد نوع سومی از گوشی‌های تاشدنی را نیز بسازد. رسانه‌ی لتس‌گو‌دیجیتال به‌تازگی پتنت جدیدی پیدا کرده که سامسونگ آن را ثبت کرده است.

پتنت گوشی تاشدنی دوگانه سامسونگ / Samsung

پتنتی که سامسونگ ثبت کرده است، نشان می‌دهد این شرکت کره‌ای قصد دارد گوشی تاشدنی خاصی بسازد که شبیه به گوشی تاشدنی شیائومی به‌نظر می‌رسد. طرح مفهومی این گوشی سامسونگ در حالت کلی به گوشی تاشدنیِ معرفی‌نشده‌ی شیائومی شباهت دارد؛ اما ممکن است بین این دو دستگاه تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

در گوشی سامسونگ نمایشگر گسترش‌پذیر را شاهد خواهیم بود که هر دو سمتش به دور بدنه تا می‌شود تا حمل‌ دستگاه ساده‌تر باشد. سامسونگ در پتنت جدیدش دستگاهی تاشدنی را به‌تصویر می‌کشد که می‌توان آن را همچون لپ ‌تاپ روی میز قرار داد؛ البته لپ‌تاپی کوچک.

در نظر داشته باشید که پتنت‌ها لزوما بدین‌معنی نیستند که شرکت‌ها سراغ تولید همان محصول می‌روند؛ به‌همین‌دلیل، فعلا دقیق نمی‌دانیم که سامسونگ به‌طور جدی به چنین دستگاهی فکر می‌کند یا خیر. ظاهرا این پتنت در سال ۲۰۱۸ ثبت شده و از آن زمان تاکنون، قطعا استراتژی سامسونگ در قبال بازار تاشدنی‌ها تغییراتی به‌خود دیده است. همچنین، اگر سامسونگ بخواهد موبایلی تولید کند که دو بار تا می‌شود، احتمالا محصول نهایی با تصاویر منتشرشده‌ی لتس‌گو‌دیجیتال تفاوت محسوسی خواهد داشت. 

گوشی تاشدنی دوگانه سامسونگ / Samsung درحالت باز روی زمین

ساخت چنین دستگاهی قطعا دشوار است. تاکنون، شرکت‌های مختلفی ایده‌های متنوعی برای دستگا‌ه‌های لمسی لپ‌تاپ‌مانند ارائه داده‌اند که یکی از آن‌ها لنوو یوگا بوک بود و هرگز نتوانست توجهات زیادی را به‌خود جلب کند؛ زیرا تجربه‌ی کاربری لذت‌بخشی ارائه نمی‌داد.

نمایشگر تاشدنی ممکن است معادلات را تغییر دهد؛ بااین‌حال، تضمینی وجود ندارد که با نمایشگر تاشدنی بتوان محصولی بهتر ساخت. حتی دستگاه‌هایی همچون سرفیس دوئو نیز با مشکلات بسیاری تولید شده‌اند.

بااین‌همه‌، انتشار پتنت جدید نشان می‌دهد سامسونگ برنامه‌های متنوعی برای حضور جدی در بازار دستگاه‌های تاشدنی در سر می‌پرورانده است و هنوزهم قصد دارد به‌طور جدی سراغ بهترین طراحی‌ها برود. نمایشگرهای تاشدنی نه‌تنها به افزایش درآمد واحد تولید نمایشگر سامسونگ منتهی می‌شود؛ بلکه با کمک به تولید گوشی‌های تاشدنی می‌تواند کاربران دستگاه‌های دیگر را به‌سمت محصولات سامسونگ بکشاند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی پتنت سامسونگ چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید