وان‌پلاس گوشی میان‌رده دیگری معرفی خواهد کرد

وان‌پلاس گوشی میان‌رده دیگری معرفی خواهد کرد

براساس بررسی‌های انجام‌شده روی رابط کاربری Oxygen OS 10.5 در گوشی نورد، وان‌پلاس مشغول کار روی گوشی هوشمند میان‌رده‌ی دیگری با تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۹۰ است.

وان‌پلاس به‌تازگی با معرفی گوشی هوشمند نورد (Nord)، پس از مدت‌ها اولین محصول میان‌رده‌اش را به‌نمایش گذاشت؛ بااین‌حال، احتمال می‌رود این شرکت روی محصول اقتصادی دیگری مشغول کار باشد. وب‌سایت XDA-Developers رابط کاربری Oxygen OS 10.5 در گوشی نورد را عمیق بررسی کرده و در فایل APK تنظیمات، از اشاره‌هایی به محصولاتی با نام SM6350 پرده برداشته است.

نکته‌ی مهم عبارت SM6350 است که به‌عنوان شماره‌ی قطعه‌ی تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۹۰ شناخته می‌شود. این پردازنده که به‌تازگی معرفی شده است، از شبکه‌ی 5G‌ پشتیبانی می‌کند و درواقع، اولین تراشه‌ی 5G از سری اسنپدراگون ۶۰۰ است. پردازنده‌ مذکور هشت هسته (دو هسته‌ی کورتکس A77 و شش هسته‌ی کورتکس A55) دارد و عملکرد گرافیکی‌اش ۶۰ درصد بهتر از اسنپدراگون ۶۷۵ است. اسنپدراگون ۶۹۰ به‌جای پشتیبانی از نسخه‌ی موج‌میلی‌متری فناوری 5G که درعین پرسرعت‌بودن حرارت فراوانی تولید می‌کند، از نوع زیر ۶ گیگاهرتز (sub-6Ghz) این شبکه استفاده می‌کند.

علاوه‌بر آنچه گفته شد، تیم بررسی‌کننده‌ی وان‌پلاس نورد اشاره‌هایی به گوشی هوشمندی با نام کدگذاری‌شده‌ی بیلی (Billie) و چهار مدل مربوط به این محصول یافته است که در آینده معرفی خواهند شد. این مدل‌ها BE2025 ،BE2026 ،BE2028 و BE2029 هستند. گزارش وب‌سایت XDA-Developers می‌افزاید وجود شماره‌مدل‌های متفاوت لزوما به ‌مفهوم مدل‌های جداگانه نیست و درنتیجه ازنظر تئوری، احتمال دارد این شماره‌ها شناسه‌های محصول یا مربوط به مدل‌های مختلف برای مناطق مختلف باشند.

همچنین، وب‌سایت یادشده معتقد است نام کدگذاری‌شده‌ی بیلی احتمالا اشاره‌ای به موسیقی‌دانی با نام بیلی آیلیش است. دلیل چنین ادعایی، گزارش‌های پیشین مبنی‌بر به‌کارگیری نام کدگذاری‌شده‌ی آویچی (Avicii) برای گوشی هوشمند نورد در داخل وان‌پلاس پس از درگذشت این دی‌جی سوئدی است. این اولین‌باری نیست که اخباری از گوشی فرضی وان‌پلاس با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۶۹۰ منتشر می‌شود؛ زیرا اوایل ماه جاری، تصویری متعلق به نتایج بنچمارک Geekbench برای یکی از گوشی‌های وان‌پلاس منتشر شد؛ اما جعل چنین بنچمارک‌هایی به‌طرز آشکاری آسان است.

نکته‌ی مشترک بین بررسی‌های XDA-Developers و نتایج بنچمارک Geekbench، شماره‌ی مدل BE2028 است که نشان می‌دهد وان‌پلاس در حال کار روی گوشی دیگری است. همچنین، این شرکت در گفت‌وگو با وب‌سایت Android Authority تأیید کرده بود در آینده، ایالات متحده میزبان محصولات جدیدی از سری نورد خواهد بود. پس کاملا محتمل است این گوشی وان پلاس همان محصولی باشد که قرار است در آمریکا عرضه شود. درهرصورت، باید منتظر ماند تا وان‌پلاس این گوشی میان‌رده را رسما معرفی کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده