رونمایی گوگل پیکسل 4a باردیگر با تأخیر مواجه شد

پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
گزارش‌ها نشان می‌دهند گوگل باردیگر رونمایی گوشی هوشمند پیکسل 4a را به‌تأخیر انداخته است.
تبلیغات

گوگل به‌علت شیوع بیماری کرونا، کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O را برگزار نکرد. اصولا هرساله گوگل با برگزاری این کنفرانس، جدیدترین دستاوردهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را رونمایی می‌کند. با‌این‌حال پس از لغو کنفرانس امسال، رونمایی بسیاری از محصولات گوگل در هاله‌ای از ابهام ماند. شاید یکی از این محصولات را نیز بتوان پیکسل 4a گوگل دانست که البته درباره‌ی آن اطلاعات و شایعات مختلفی در فضای مجازی منتشر شده است.

در گذشته، انتظار می‌رفت مه امسال گوشی هوشمند پیکسل 4a معرفی و با اندکی تأخیر روانه‌ی بازار شود؛ اما تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است. در برخی از گزارش‌ها، حدس زده شد زمان رونمایی این گوشی گوگل به ژوئن منتقل شده است و احتمالا هم‌زمان با رونمایی نسخه‌ی بتای اندروید ۱۱ به علاقه‌مندان معرفی می‌شود.

حال یکی از افشاگران اعلام کرده است زمان رونمایی گوشی هوشمند جدید گوگل باردیگر تأخیر خورده و ژوئن نیز رونمایی نمی‌شود. طبق گفته‌ی این افشاگر، زمان معرفی گوگل پیکسل 4a سیزدهم ژوئیه (بیست‌وسوم تیر) خواهد بود. چنین خبری به‌معنی فاصله‌ی بسیار رونمایی گوشی هوشمند میان‌رده گوگل با عرضه‌ی نسخه‌ی بتای اندروید ۱۱ در سوم ژوئن (چهاردهم خرداد) خواهد بود.

افشاگر خبر جدید نیز گزارش‌های قبلی را تأیید می‌کند و توضیح داده است پیکسل 4a قرار بوده مه سال جاری میلادی معرفی شود؛ اما رونمایی آن به ژوئن موکول شد. پس از مدتی نیز سران شرکت گوگل تصمیم گرفتند معرفی از گوشی هوشمند جدید این شرکت را به ژوئیه موکول کنند.

درادامه باردیگر تأیید شد پیکسل 4a از فناوری ارتباطات 5G پشتیبانی نمی‌کند. چنین موضوعی در گذشته نیز در فضای مجازی ذکر شد؛ زیرا گفته می‌شود محصول میان‌رده‌ی گوگل به تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۳۰ مجهز شده است.

درباره‌ی محصول معرفی‌نشده‌ی گوگل گفته می‌شود پیکسل 4a در دو رنگ‌بندی مشکی و آبی عرضه می‌شود و احتمالا از نسخه‌ای با ابعاد بزرگ‌تر یا مشخصات سخت‌افزاری توانمندتر به‌نام پیکسل 4a ایکس ال خبری نخواهد بود.

به‌نظر می‌رسد گوگل به‌دنبال فرصتی است که شرایط کنونی به‌علت شیوع بیماری کرونا به وضعیت عادی بازگردد. با‌این‌حال، باید صبر کرد و دید غول فناوری چه شگفتانه‌هایی برایمان در نظر گرفته است و آیا اطلاعات فاش‌شده درباره‌ی پیکسل 4a صحت دارند یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات