انتقال فایل به‌صورت بی‌سیم بین ویندوز ۱۰ و گوشی‌های سامسونگ فراهم شد

انتقال فایل به‌صورت بی‌سیم بین ویندوز ۱۰ و گوشی‌های سامسونگ فراهم شد

جدیدترین بیلد اینسایدر ویندوز ۱۰ و ویژگی Link to Windows گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ امکان انتقال فایل را در بین آن‌ها به‌صورت بی‌سیم فراهم می‌کند.

کاربران معمولا برای انتقال تصاویر و فایل‌های مدنظرشان از رایانه به گوشی و برعکس، به استفاده از کابل USB یا روش‌هایی دیگر نظیر ارسال ایمیل برای خود روی می‌آورند. با‌این‌حال، مایکروسافت و سامسونگ راهی ساده‌تر دراختیار کاربرانشان قرار داده‌اند.

جدیدترین بیلد ویندوز ۱۰ برای کاربران اینسایدر به آن‌ها امکان می‌دهد به‌سادگی فایل‌های دلخواهشان را ازطریق وای‌فای با برخی از گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ به‌اشتراک بگذارند. براساس گزارش سم‌موبایل، تمامی گوشی‌های سامسونگ از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند؛ ولی در بین گوشی‌های تحت پشتیبانی، گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۲۰ به‌چشم می‌خورند.

مایکروسافت پیش‌تر با اقداماتی متعدد کاری کرده است انتقال فایل بین رایانه‌های مبتنی‌بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ با گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ راحت‌تر شود. ماه گذشته، ردموندی‌ها امکان کپی پیست‌کردن اطلاعات را از رایانه‌های ویندوز ۱۰ به گوشی‌های سامسونگ فراهم کردند.

قابلیت مذکور فعلا تنها دراختیار کاربران اینسایدر ویندوز قرار دارد

افزون‌بر‌این، می‌توان ازطریق ویندوز ۱۰ اعلان‌های گوشی‌های سامسونگ را دریافت کرد و حتی به تماس‌ها پاسخ داد. اپلیکیشن‌های متفرقه (تردپارتی) نیز سال‌های متمادی است که از قابلیت‌های مشابه پشتیبانی می‌کنند. در‌این‌بین، نباید سرویس ActiveSync مایکروسافت را برای سیستم‌عامل ویندوز موبایل از یاد ببریم. باوجوداین‌، روش جدید سامسونگ و مایکروسافت، بیشتر به درد کاربران عمومی می‌خورد.

تمامی کاری که باید انجام دهید، استفاده از اپلیکیشن Your Phone در ویندوز ۱۰ و قابلیت Link to Windows در گوشی‌های سامسونگ است. پس از همگام‌سازی دو دستگاه با یکدیگر، می‌توانید در گوشی روی تصاویر یا فایل‌های مدنظر انگشتتان را چند ثانیه نگه دارید و سپس، آیتم‌هایی را انتخاب کنید که می‌خواهید به ویندوز ۱۰ بفرستید. به‌منظور انتقال فایل‌ها از رایانه به گوشی، به‌راحتی آن‌ها را درون پنجره‌ی Your Phone بکشید و رها کنید. 

تمام گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی سامسونگ از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند

البته توجه به برخی نکات در‌این‌زمینه ضروری است. برای مثال، حجم فایل‌هایی که می‌فرستید، باید حداکثر ۵۱۲ مگابایت باشد؛ بنابراین، امکان ارسال فیلم‌های پرحجم باکیفیت از گوشی به رایانه یا برعکس وجود ندارد. همچنین در هربار، امکان انتقال ۱۰۰ فایل در بین دو دستگاه وجود دارد. این یعنی برای مثال نمی‌توانید در آنِ واحد تمامی تصاویر گالری گوشی‌تان را به رایانه بفرستید. نکته‌ی مهم دیگر این است که برای عملی‌شدن امکان انتقال فایل بین گوشی سامسونگ و رایانه‌ی مبتنی‌بر ویندوز ۱۰ باید هر دو دستگاه به یک شبکه‌ی وای‌فای متصل باشند. به‌علاوه، انجام این کار تنها ازطریق نسخه‌ی ۱/۵ قابلیت Link to Windows وجود دارد؛ ولی تمامی گوشی‌های سری گلکسی از این نسخه پشتیبانی نمی‌شود.

قابلیت مایکروسافت و سامسونگ برای کاربران ویندوز ۱۰ و گوشی‌های سری گلکسی بسیار کاربردی خواهد بود و‌ از‌این‌پس کاربران برای انتقال فایل در بین گوشی و رایانه، وقت کمتری صرف خواهند کرد. مجددا تأکید می‌کنیم قابلیت یادشده هنوز به‌صورت عمومی دراختیار همه‌ی کاربران ویندوز نیست و تنها اعضای اینسایدر به آن دسترسی دارند. با‌این‌حال، انتظار داریم این قابلیت در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ به این سیستم‌عامل اضافه شود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این موضوع چیست؟

مقاله‌های مرتبط:

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده