اوپو، نخستین گوشی هوشمند جهان با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را معرفی می‌‌کند

اوپو، نخستین گوشی هوشمند جهان با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را معرفی می‌‌کند

اوپو قصد دارد ۵ تیرماه، هم‌زمان با برگزاری کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ شانگهای چین، گوشی هوشمند جدید خود را مجهز به فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر رونمایی کند. 

چند روز قبل اوپو اعلام کرد که قصد دارد گوشی هوشمند جدید خود را با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر، هم‌زمان با کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ شانگهای معرفی کند. MWC 2019 از تاریخ ۲۶ ژوئن تا ۲۹ ژوئن برابر با ۵ تا ۸ تیرماه در شانگهای چین برگزار می‌شود.

براساس اعلام اوپو، باید منتظر معرفی گوشی هوشمند جدیدی با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر در تاریخ ۲۶ ژوئن برابر با ۵ تیرماه‌ باشیم. اوپو با انتشار ویدئویی، سیر تکاملی اوپو برای بهبود فناوری دوربین سلفی را نشان می‌دهد. در ویدئوی به‌اشتراک گذاشته‌شده، دوربین گوشی‌های هوشمند سری اوپو N، بریدگی بالای نمایشگر قطره‌ای شکل، دوربین کشویی در اوپو فاید ایکس و درنهایت دوربین سلفی باله‌ی کوسه (shark-fin) در گوشی هوشمند اوپو رنو نمایش داده شده است. 

ویدئوی به‌اشتراک‌گذاشته‌شده به‌خوبی سیر تکاملی که چینی‌ها برای بهبود فناوری دوربین سلفی در پیش گرفته‌اند را به تصویر می‌کشد و درنهایت به دوربین سلفی زیر نمایشگر می‌رسد. در فریم پایانی ویدئو، گوشی هوشمند اوپو با دوربین سلفی زیر نمایشگر و طراحی دستگاهی تمام‌صفحه به‌خوبی به‌تصویر کشیده شده است. 

گوشی هوشمند جدید اوپو، نخستین دستگاه در جهان خواهد بود که با دوربین سلفی زیر نمایشگر معرفی و به بازار عرضه خواهد شد. پیش‌تر، اوپو کلیپ کوتاهی در شبکه‌ی اجتماعی ویبو به‌اشتراک گذاشته بود که گوشی هوشمند جدیدی با دوربین زیر نمایشگر را نشان می‌داد. در نتیجه‌ی استفاده از دوربین زیر نمایشگر، دیگر نیازی به بریدگی بالای صفحه یا بریدگی قطره‌ای شکل، حفره‌ی روی نمایشگر و دوربین کشویی برای قرارگیری دوربین سلفی نخواهد بود و کاربران می‌توانند از دستگاهی تمام صفحه بهره ببرند. 

وقتی ویدئوی مربوط‌به فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر منتشر شد، براون شن اعلام کرد که فناوری دوربین سلفی یکپارچه با نمایشگر در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود قرار دارد. وی اعلام کرد:

در حال حاضر، برای آنکه تصاویر مربوط‌به دوربین سلفی زیر نمایشگر با تصاویر دوربین معمولی شباهت داشته باشند، با مشکلاتی رو‌به‌رو هستیم و با افت کیفیت نور تصویر مواجه می‌شویم. به‌نظر نمی‌رسد که فناوری جدید به این سرعت بتواند به نقطه‌ی تکاملی خود برسد.

هنوز چند ساعت از انتشار ویدئوی اوپو نگذشته بود که شیائومی نیز فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر خود را به‌نمایش گذاشت. در ویدئوی به‌اشتراک گذاشته‌شده از سوی شیائومی، گوشی هوشمند شیائومی می ۹ با دوربین سلفی زیر نمایشگر نمایش داده شده است. اوپو تنها تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند بازار نیست که روی توسعه‌ی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر کار می‌کند. شرکت‌های دیگری همچون شیائومی، ویوو و سامسونگ نیز در حال توسعه‌ی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر هستند. پیش‌تر گفته شده بود که 

منبع gizmochina
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده