سامسونگ به دنبال رفع ایراد گلکسی فولد و عرضه مجدد این گوشی تاشدنی است

سامسونگ به دنبال رفع ایراد گلکسی فولد و عرضه مجدد این گوشی تاشدنی است

شرکت سامسونگ قصد دارد پس از رفع ایرادات گوشی‌ هوشمند تاشدنی گلکسی فولد (Galaxy Fold)، این محصول را مجددا به بازار عرضه کند.

سامسونگ پس از عرضه‌ی نمونه‌های اولیه‌ی گوشی‌ هوشمند تاشدنی گلکسی فولد به‌دلیل مشکل به‌وجود آمده برای این محصول، عرضه‌ی عمومی آن را به تأخیر انداخت و این شرکت تاکنون در این مورد سکوت کرده است. مسلما بازگرداندن یکی از عجیب‌ترین گوشی‌های حال حاضر دنیا به بازار، کار آسانی نخواهد بود. پس از توقف عرضه‌ی گلکسی فولد، شرکت سامسونگ به‌دنبال رفع ایرادهای این محصول بوده تا بتواند نهایتا این مشکلات را برطرف سازد.

براساس گزارشی که از آژانس خبری یون‌هاپ منتشر شده، سامسونگ هم‌اکنون با همکاری اپراتورهای کره‌ای در حال تست گوشی یاد شده است. این غول فناوری کره‌ای همچنین اعلام کرده که تاریخ عرضه‌ی رسمی گوشی‌ هوشمند گلکسی فولد، ماه آینده خواهد بود. البته هنوز جزئیات کامل در مورد تاریخ دقیق عرضه‌ی این گوشی تاشدنی در دسترس نیست و اخبار مرتبط با این موضوع توسط منابع ناشناس منتشر شده‌اند. چهارچوب زمانی عرضه‌ی گوشی مذکور به تاییدیه‌ی اپراتورها بستگی دارد و به همین دلیل زمان عرضه‌ی دستگاه مورد بحث در هر کشور نسبت به کشورهای دیگر متفاوت خواهد بود.

نکته‌ی مهم دیگر اینکه ظاهرا سامسونگ راه‌حلی برای رفع دو مشکل اساسی گلکسی فولد یافته است. اولین مشکل به لایه‌ی محافظ نمایشگر گلکسی فولد مربوط می‌شود که برخی از بررسی کننده‌های اولیه‌ی این گوشی، لایه‌ی یاد شده را از روی صفحه‌نمایش جدا کرده‌ بودند. این لایه به محافظ اولیه‌ی جداشونده‌ای که معمولا روی نمایشگر گوشی‌های هوشمند قرار داده می‌شود شباهت دارد و به همین دلیل تعدادی از افرادی که نمونه‌های اولیه‌ی گلکسی فولد را برای بررسی در اختیار داشته‌اند، لایه‌ی یاد شده را از روی صفحه‌نمایش جدا کرده‌اند که همین موضوع در برخی موارد باعث ایجاد مشکل در نمایشگر این گوشی شده است. 

حال گفته می‌شود که لایه‌ی محافظ همچنان روی نمایشگر گلکسی فولد باقی خواهد ماند، با این تفاوت که اینبار بخش لبه‌های گوشی‌ را نیز در بر خواهد گرفت و در نتیجه‌ جداکردن لایه‌ی محافظ از روی صفحه‌نمایش سخت‌تر خواهد شد. مشکل دیگر گلکسی فولد، ایجاد ترک در لولا و جدا شدن آن از پشت نمایشگر است که سامسونگ برای رفع این مورد ظاهرا  سوراخ‌های لولا را کوچک‌تر کرده است.

دی‌جی کُه، مدیرعامل سامسونگ هفته‌ی گذشته به ایرادات گوشی هوشمند تاشدنی گلکسی فولد اشاره و اعلام کرد که اخبار جدید در مورد این محصول به‌زودی منتشر خواهد شد. حال مشخص نیست که آیا سامسونگ واقعا مشکلات گلکسی فولد را رفع کرده یا خیر. باتوجه‌به قیمت بسیار بالای ۱۹۸۰ دلاری این محصول، مشتریان باید در خریدن آن بسیار احتیاط کنند.

نظر شما در مورد آینده‌ی گوشی‌های تاشدنی و گلکسی فولد سامسونگ چیست؟

منبع techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده