ZTE، گوشی تاشدنی با طراحی مشابه RAZR موتورولا تولید می‌‌کند

شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
براساس آخرین اخبار، زد‌تی‌ای قصد دارد به‌زودی گوشی هوشمند تاشدنی با طراحی ظاهری مشابه گوشی خاطره‌انگیز ریزر موتورلا رونمایی کند.
تبلیغات

پیش‌تر گفته شده بود که موتورولا احتمالا گوشی خاطره‌انگیز ریزر را با نمایشگر انعطاف‌پذیر احیا می‌کند. اوایل ماه ژانویه، گزارشی منتشر شد که خبر از معرفی گوشی هوشمند تاشدنی توسط زد‌تی‌ای تا آخر سال ۲۰۱۹ میلادی با طراحی مشابه گوشی خاطره‌انگیز ریزر موتورولا می‌داد. 

اطلاعات مربوط‌به پتنت جدید ZTE خبر از گوشی هوشمند تاشدنی می‌داد که طراحی آن یاد و خاطره‌ی گوشی RAZR موتورولا را زنده می‌کند. در پتنت ثبت‌شده‌ی ماه دسامبر ۲۰۱۸ میلادی زد‌تی‌ای، تصاویری از گوشی هوشمند تاشدنی به‌نمایش گذاشته شده بود که گوشی با نمایشگر انعطاف‌پذیری را نشان می‌داد که نمایشگر آن به‌صورت افقی در حالت گسترده قرار می‌گیرد.

ZTE / زد تی ای

اما اطلاعات و اخبار بعدی، خبر از تغییراتی در طراحی گوشی تاشدنی زد‌تی‌ای می‌داد. ظاهرا شرکت تولیدکننده‌ی چینی گوشی‌های هوشمند در حال توسعه‌ی گوشی تاشدنی بوده که نمایشگر آن به‌صورت عمودی در حالت گسترده قرار می‌گیرد که یادآور طراحی ریزر موتورولا است. البته طراحی این دستگاه انعطاف‌پذیر که زد‌تی‌ای در حال توسعه‌ی آن است با طراحی گوشی موتورولا تفاوت‌هایی خواهد داشت.

بانگاهی به اطلاعات فاش‌شده در مورد پنل جلویی دستگاه، به‌نظر می‌رسد باید منتظر گوشی هوشمندی با نمایشگر تمام‌صفحه و بدون حاشیه باشیم. باتوجه به اطلاعات به‌اشتراک گذاشته‌شده از طراحی این گوشی تاشدنی، ظاهرا نمایشگر به‌صورت عمودی در حالت گسترده قرار می‌گیرد و در حالت غیرگسترده قسمتی از پایین نمایشگر خارج از قاب دستگاه باقی خواهد ماند و کاربران می‌توانند در حالت غیرگسترده نیز قسمت پایین نمایشگر را مشاهده کنند. احتمالا این قسمت برای دسترسی به اطلاعاتی همچون نوتیفیکیشن‌ها، وضعیت آب‌وهوا و شاید پاسخ‌دادن به برخی تماس‌ها به‌ این صورت طراحی شده است.

ZTE / زد تی ای

در پنل پشتی دستگاه، دوربین دوگانه با فلش LED دیده می‌شود. دوربین دوگانه در نیمه‌ی بالایی پنل پشتی دستگاه قرار داده شده است. در قسمت نیمه‌ی بالایی دستگاه نیز دوربین دوگانه‌ی سلفی دیده می‌شود. قسمت پایین گوشی هوشمند تاشدنی زد‌تی‌ای مجهز به اسپیکر و پورت USB Type-C است ولی متاسفانه خبری از جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری نیست. باتوجه به اینکه اطلاعات به‌اشتراک گذاشته‌شده تنها مربوط‌به پتنت ZTE برای گوشی تاشدنی است، درنتیجه ممکن است این شرکت چینی، تغییراتی در طراحی و مشخصات دستگاه نهایی خود بدهد. باید ببینیم درنهایت زد‌تی‌ای دستگاه هوشمند تاشدنی خود را با چه مشخصات و طراحی به بازار عرضه خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات