لنوو: گوشی موتو ریزر احتمالا با طراحی تاشو عرضه می‌شود

پنج‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مدیرعامل لنوو در جمع خبرنگاران حاضر در MWC 2018 از احتمال بازگشت گوشی خاطره‌انگیز موتو ریزر در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
تبلیغات

اچ‌ام‌دی گلوبال به‌خوبی موفق شده است برند خاطره‌انگیز نوکیا را با گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید و عرضه‌ی جهانی آن‌ها احیا کند. این شرکت همچنین سال گذشته اقدام به ساخت نسل جدید گوشی نوکیا ۳۳۱۰ کرد و در کنگره‌ی جهانی موبایل امسال نیز گوشی قدیمی نوکیا ۸۸۱۰ را با طراحی موزی‌شکل به این نمایشگاه آورد.

در ادامه‌ی روند بازگشت گوشی‌های قدیمی، احتمال می‌رود در آینده‌ای نزدیک گوشی محبوب موتورولا ریزر (RAZR) نیز با طراحی جدید عرضه شود. به گزارش وب‌سایت Tech Radar، مدیرعامل لنوو نخستین بار در جمع گروه کوچکی از خبرنگاران در MWC به این مسئله اشاره کرد.

در نمایشگاه بارسلون، خبرنگاران از احتمال احیا و بازگشت موتورولا ریزر از یانگ یوانگینگ، مدیرعامل لنوو سؤال کردند. وی در پاسخ گفت:

با وجود فناوری‌های جدید، به‌خصوص نمایشگرهای تاشو، معتقدم شما شاهد نوآوری‌های بسیار بیشتری در طراحی گوشی‌های هوشمند ما خواهید بود. بنابراین، آنچه شما از آن نام بردید (اشاره به برند موتو ریزور) در آینده‌ای بسیار نزدیک توسعه پیدا خواهد کرد یا به واقعیت خواهد پیوست.

در سال ۲۰۱۶، موتورولا ویدئویی از موتو ریزر منتشر کرد و موجب شد خاطرات دوران گذشته و فناوری‌های ساده‌ی آن زمان از جمله تماس تلفنی و پیام کوتاه و حضور حداقلی شبکه‌های اجتماعی زنده شود. با تماشای این ویدئو که ستاره‌ی اصلی آن گوشی ریزر است، مخاطب به این فکر می‌افتد که آیا موتورولا تنها قصد زنده کردن خاطرات را داشته است یا می‌خواسته پیامی مبنی بر بازگشت این گوشی در آینده‌ی نزدیک به ما بدهد.

با موفقیت اچ‌ام‌دی در به‌روزرسانی گوشی‌های کلاسیک نوکیا، آیا موتورولا بهترین کاندیدای بعدی برای بازگرداندن گوشی‌های موبایل خاطره‌انگیز محسوب نمی‌شود؟ موتو ریزر احتمالا نمادین‌ترین گوشی با طراحی تاشو در همه‌ی دوران‌ها است که موفق شد در زمان خود به رکورد فروش ۱۳۰ میلیون دستگاه دست پیدا کند؛ در نتیجه می‌توانیم انتظار داشته باشیم این شرکت قصد بازگرداندن این گوشی را به دنیای جدید داشته باشد.

موتورولا همانند نوکیا می‌تواند نسخه‌ای جدید از موتو ریزر را با بدنه‌ای جدید و دوربین و نمایشگر ارتقاءیافته و دیگر امکانات امروزی عرضه کند. یک احتمال دیگر این است که موتورولا برند ریزر را برای نوع جدیدی از گوشی تاشو (هوشمند یا ساده) در نظر بگیرد. البته، نمایشگر تاشو هنوز به مرحله‌ی تولید انبوه نرسیده‌ است؛ مگر آنکه موتورولا برای احیای گوشی قدیمی‌اش به تولید گسترده‌ی آن‌ دست بزند.

با توجه به گفته‌های مدیرعامل لنوو، می‌توان انتظار داشت که شاهد بازگشت ریزر در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ در تابستان پیش‌رو باشیم. جانشین موتو زد ۲ احتمالا ماه‌های ابتدایی تابستان از راه خواهد رسید؛ در نتیجه شاید در آن زمان شاهد یک تیزر تبلیغاتی به‌روزشده از ریزر باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات