گلکسی نوت 10 سامسونگ احتمالا دارای نمایشگر ۶.۷ اینچ خواهد بود

گلکسی نوت 10 سامسونگ احتمالا دارای نمایشگر ۶.۷ اینچ خواهد بود

شایعات می‌‌گویند که سامسونگ قصد دارد در مدل جدید سری گوشی‌های گلکسی نوت، از نمایشگر غول‌پیکر ۶.۷ اینچی استفاده کند.

گلکسی نوت ۹ سامسونگ، حداقل روی کاغذ، به‌نمایشگری کوچکتر از آیفون ۱۰ اس مکس اپل مجهز شده است. اهالی کوپرتینو در تبلیغات آیفون XS Max از نمایشگر ۶.۴۶ اینچی این گوشی به‌عنوان نمایشگری ۶.۵ اینچ یاد کرده‌اند و این درحالی است که کره‌ای‌ها نمایشگر ۶.۴۴ اینچیِ نوت ۹ را، نمایشگری ۶.۴ اینچ به‌شمار می‌آورند؛ البته تمامی این‌ها از قوانین حاکم بر دنیای ریاضی در مورد گرد کردن اعداد نشئت می‌گیرد.

طبق شایعات اخیر، سامسونگ سفارش ساخت نمایشگر ۶.۶۶ اینچی OLED را ثبت کرده است و قصد دارد از آن در جدیدترین مدل گلکسی نوت، یعنی Samsung Galaxy Note 10 استفاده کند. 

همچنین گفته می‌شود که احتمالا نمایشگر بزرگ‌ترین مدل گلکسی اس ۱۰ (که فعلا باید آن را گلکسی اس ۱۰ پلاس بنامیم) قرار است دقیقا همچون نوت ۹، اندازه‌ای معادل ۶.۴ اینچ داشته باشد. اگر پیگیر اخبار بوده باشید، می‌دانید که طبق شایعات، سامسونگ، کدنام داوینچی را برای گوشی موردانتظار گلکسی نوت ۱۰ انتخاب کرده است. باتوجه‌به آن‌چه از لئوناردو داوینچی (نقاش پرآوازه‌ی دوره‌ی رنسانس) و ارتباط او با کدنام نوت ۱۰ می‌دانیم، می‌توانیم ادعا کنیم که این کدنام ممکن است به اعمال تغییراتی اساسی در گوشی جدید سامسونگ (نسبت به نسل قبل) اشاره داشته باشد.

گلکسی نوت 9 سامسونگ / Samsung Galaxy Note 9

اگر این شایعه رنگ حقیقت به‌خود بگیرد، گلکسی نوت ۱۰ نه‌تنها به بزرگ‌ترین گوشی سامسونگ، بلکه به بزرگ‌ترین گوشی هوشمند تاریخ مبدل خواهد شد. درکنار این‌ها، ظاهرا جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون در این گوشی وجود نخواهد داشت و این یعنی می‌توانیم انتظار طراحی جدیدی را از این گوشی داشته باشیم. درضمن گفته می‌شود که نوت ۱۰ قرار نیست دارای بریدگی بالای نمایشگر باشد؛ در حقیقت، سامسونگ قصد دارد حاشیه‌‌های گوشی‌اش را به کمترین حد ممکن برساند تا این‌بار با یک گوشی واقعا بی‌حاشیه رو‌به‌رو شویم.

Samsung یکی از معدود شرکت‌هایی است که برخلاف سایر، تاکنون در گوشی‌های هوشمندش از ناچ استفاده نکرده و احتمالا به‌ همین رویه نیز ادامه خواهد داد. این شرکت سال گذشته با عرضه‌ی گوشی‌های جدید سری S و Note نشان داد که می‌توان بدون بهره‌گیری از ناچ، گوشی‌هایی با نسبت نمایشگر به بدنه‌ی بالا تولید کرد. 

با این‌همه، نکته‌ی حائز اهمیت اینجا است که تاکنون کسی حتی از ساخت مدل جدید سری گلکسی نوت اطمینان ندارد؛ چرا که اخیرا شایعه شده بود سامسونگ قصد دارد سری گوشی‌های گلکسی اس و گلکسی نوت را با هم ادغام کند.

دیدگاه شما در این زمینه چیست؟

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید