ال جی با پرچمداران سری جی خداحافظی می‌کند

ال جی با پرچمداران سری جی خداحافظی می‌کند

گفته می‌شود که شرکت ال‌جی به دنبال در پیش گرفتن روند جدیدی برای نام‌گذاری گوشی‌ پرچم‌دار ۲۰۱۸ خود است؛ این مدل اوایل امسال معرفی خواهد شد.

شرکت ال‌جی برای رقابت با دیگر سازندگان مطرح، به‌زودی از گوشی پرچم‌دار بعدی خود برای سال ۲۰۱۸ رونمایی خواهد کرد. به دنبال معرفی ال‌جی جی ۴، ال‌جی جی ۵ و ال‌جی جی ۶ طی سه سال اخیر، گمان می‌رفت ال‌جی جی ۷ پرچم‌‏دار بعدی این سازنده برای سال ۲۰۱۸ باشد. هرچند خبرگزاری The Investor ادعا می‌کند که ال‌جی الکترونیکس به دنبال تغییر برند گوشی‌ پرچم‌دار جدید خود از سری جی است تا به رقابت با کهکشانی‌های جدید سامسونگ و آیفون ۱۰ اپل بپردازد.

در همین رابطه، یک مقام رسمی شرکت ال‌جی به خبرگزاری محلی Daily Tech اعلام کرده است:

ال‌جی در حال آماده‌سازی یک استراتژی جدید برای نام‌گذاری گوشی‌های سری G است. شماره‌گذاری با استفاده از یک عدد دو رقمی یا تغییر نام تجاری آن با استفاده از یک نام جدید، برخی از گزینه‌هایی است که در اختیار داریم.

البته شرکت ال‌جی برای عرضه گوشی‌های پرچم‌دار جدید خود به بازار، چندان با این سیاست بیگانه نیست. مدل اپتیموس جی در سپتامبر ۲۰۱۲ عرضه شد و برای سال ۲۰۱۳، کُره‌ای‏‌ها پرچم‌دار جدیدی با نام ال‌جی جی ۲ ارائه دادند. دو سال بعد، اولین فبلت از سری «وی» عرضه شد که آخرین مدل از این سری، ال‌جی وی ۳۰ است. ال‌جی، سری «جی» را نیمه اول سال برای رقابت با سری گلکسی اس معرفی می‌کند و سری «وی» نیز برای رقابت با فبلت‌های رده‌بالای رقبا در نیمه دوم وارد بازار می‌شود.

ال‌جی تأیید کرده که طرحی برای تغییر نام تجاری گوشی‌های سری جی، در حال شکل گرفتن است. در همین رابطه، نشریه The Investor به نقل از یکی از مقامات ال‌جی اعلام کرده است: «تغییر نام تجاری مدل‌های پرچم‌دار، موضوع چندان جدیدی نیست؛ سامسونگ و اپل نیز چنین روندی را برای گوشی‌های پرچم‌دار خود در پیش گرفته‌اند.»

بااین‌حال گمان می‌رود که نام تجاری پرچم‌دار بعدی ال‌جی هنوز مشخص نشده باشد. شرکت کُره‌ای، گوشی پرچم‏‌دار ۲۰۱۸ خود را در ماه فوریه ۲۰۱۸ معرفی خواهد کرد؛ ال‌جی جی ۶ با طراحی بدون حاشیه و نمایشگر کشیده و ال‌جی جی ۵ با طراحی ماژولار، در نمایشگاه MWC رونمایی و در ماه مارس عرضه شدند. به همین جهت، قابل پیش‌بینی است که ال‌جی از روند مشابهی برای معرفی پرچم‌‏دار بعدی خود در سال ۲۰۱۸ استفاده کند.

برخی مدعی هستند که شرکت ال‌جی برای ارائه‌ی پرچم‌دار جدید خود از سری «جی» از یک نام کاملاً جدید استفاده نخواهد کرد؛ به جای آن، از سیستم عددگذاری متفاوت بهره خواهد گرفت. سامسونگ در سال ۲۰۱۶ به‌جای عرضه گلکسی نوت ۶، تصمیم گرفت برای هماهنگ‌سازی هرچه بیشتر سری گلکسی نوت با سری گلکسی اس، فبلت گلکسی نوت ۷ را معرفی کند. به‌طور مشابه، اپل نیز آیفون ۱۰ (iPhone X) را به مناسبت دهمین سالگرد رونمایی از گوشی‌های آیفون معرفی کرد؛ این در حالی است که دو گوشی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به همراه آیفون ۱۰، به‌عنوان جانشین آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس معرفی شده‌اند.

مدتی پیش در زومیت خواندید که ال‌جی جی ۷ به همراه نسخه «پلاس» در کنار گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ، به‌عنوان اولین گوشی‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام در ماه فوریه معرفی خواهند شد؛ هرچند با توجه به شایعات، هنوز نام تجاری جدید پرچم‌داران ۲۰۱۸ ال‌جی مشخص نشده است.

منبع theinvestor
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده