مدیاتک برای آیفون‌ های 2018 مودم می‌سازد

مدیاتک برای آیفون‌ های 2018 مودم می‌سازد

بر اساس یک گزارش جدید، شرکت مدیاتک برای تأمین تراشه مودم ویژه‌ی آیفون‌های اپل در سال آینده میلادی جایگزین کوالکام خواهد شد. 

به‌ نظر می‌رسد که شرکت تایوانی مدیاتک، فرصتی به‌ دست آورده است تا بخشی از تولید تراشه مودم برای آیفون‌های اپل را بر عهده بگیرد. بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط منابع مطلع، اپل نیمی از تولید تراشه مودم برای گوشی‌های آیفون را به اینتل واگذار کرده است و تأمین ظرفیت باقی‌مانده را بر عهده‌ی شرکت دیگری خواهد گذاشت. پردازنده‌هایی که در گوشی آیفون مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط اپل توسعه داده شده است؛ اما برای برخی از اجزای سیستم‌روی‌چیپ این شرکت، کوپرتینویی‌ها به سازندگان دیگر نظیر کوالکام و اینتل وابسته هستند.

شرکت مدیاتک که فناوری‌ و ظرفیت لازم را برای توسعه چیپ‌های مورد نیاز اپل در اختیار دارد و قیمت پایین محصولاتش یک مزیت به‌شمار می‌رود؛ ممکن است به تأمین‏‌کنندگان تراشه مودم برای آیفون‌های اپل در سال ۲۰۱۸ اضافه شود. مدیاتک به سختی تلاش کرده است تا سفارشات جدیدی از شرکت‌های مطرح دریافت کند. 

اپل و کوالکام، مدتی است با یک‌دیگر وارد درگیری‌ حقوقی شده‌اند و کوپرتینویی‏‌ها مدعی هستند که سیاست کوالکام برای فروش پتنت‌های این شرکت به سازندگان عادلانه نیست. درگیری‌های بین کوالکام و اپل به حدی رسیده که کوالکام به دنبال راهی برای ممنوعیت فروش برخی از مدل‌های آیفون در ایالات متحده است؛ نسخه‌هایی از آیفون‌های اپل که توسط دو اپراتور ورایزن و اسپرینت عرضه می‏‌شوند، به مودم ساخت کوالکام مجهز شده‌اند. همین موضوع باعث شده است اپل به دنبال یک جایگزین برای مودم‌های کوالکام باشد و از مودم‌های شرکت دیگری استفاده کند. البته مدیاتک به شایعات اخیر واکنشی نشان نداده است.

آنچه انتخاب مدیاتک را به‌عنوان یک تأمین‌کننده تراشه میسر خواهد ساخت، سه اصل بوده است که کوپرتینویی‌ها به آن اهمیت زیادی می‌دهند؛ شرکت مدیاتک در توسعه فناوری‌های رقابتی‌ پیشرو است، برای تولید محصولات خود نقشه جامعی دارد و از نظر پشتیبانی قابل اعتماد است.

حتی در صورتی‌که مدیاتک به زنجیره تأمین قطعات برای آیفون‌های اپل اضافه شود، برای یک بازه‌ زمانی کوتاه از مزایای این همکاری بهره‌مند خواهند شد؛ مدیاتک برای اینکه در زنجیره تأمین قطعه برای محصولات اپل باقی بماند، کار بسیار دشواری در پیش خواهد داشت. در مجموع، شرکت مدیاتک از فرصت بسیار خوبی برخوردار شده است تا خود را به چرخه تأمین قطعه برای آیفون‌های اپل اضافه کند؛  همچنین اپل می‌تواند با مدیاتک به‌منظور تأمین تراشه برای دیگر محصولات خود مانند بلندگوهای هوشمند، سیستم‌های ارتباط بی‌سیم و دستگاه‌‌های شارژ بی‏‌سیم وارد همکاری شود.

منبع digitimes

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید