کاهش درآمد تأمین‌کنندگان قطعه برای آیفون 10

کاهش درآمد تأمین‌کنندگان قطعه برای آیفون 10

گزارش‌ها حاکی هستند که درآمد تأمین‌کنندگان قطعه برای گوشی آیفون ۱۰ اپل در ماه نوامبر کاهش یافته است و روند چندان مطلوبی ندارد. 

اپل  آیفون ۱۰ (iPhone X) را به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی نخستین گوشی هوشمندش، معرفی کرد. پرچم‌دار جدید کوپرتینویی‌ها نسبت به نسل‌های قبلی متفاوت است و به دلیل همین تفاوت‌ها، شرکت آمریکایی ناچار شد آیفون ۱۰ را با مدتی تأخیر، اوایل ماه نوامبر عرضه کند. به همین جهت، پیش‌بینی می‏‌شد که تأمین‌کنندگان قطعه به دنبال عرضه پرچم‌دار جدید اپل، درآمد بیشتری در ماه نوامبر به‌دست آورند.

با این‌حال، برآوردها حاکی هستند که ماه نوامبر، اوضاع چندان به نفع تأمین‌کنندگان قطعه برای آیفون ۱۰ نبوده است. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده و با ارزیابی درآمد ماهیانه، Largan Precision، شرکت سازنده لنز تنها توانسته است ۰.۰۵ درصد درآمد بیشتری نسبت به ماه گذشته به‌ دست آورد. پیش‌بینی شده است که در ماه دسامبر، درآمد این شرکت افت پیدا کند. سایر سازندگان قطعه برای آیفون ۱۰ نیز با چنین روندی دست به گریبان خواهند بود. Catcher که تأمین شاسی و کیس آیفون ۱۰ را برعهده دارد، گزارش داده که درآمدش نزدیک به ۱۰.۴ درصد افت پیدا کرده است؛ تأمین پنل لمسی برای پرچم‌دار جدید اپل نیز به شرکت General Interface Solutions واگذار شده؛ اما این شرکت نیز شاهد روند نزولی ۱۵.۵۳ درصدی درآمد خود در ماه نوامبر بوده است. 

مشکل اصلی این‌جا است که اپل، ۳۰ درصد کم‏تر قطعه نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی سفارش داده است. تأمین‌کنندگان قطعه برای آیفون ۱۰ از این موضوع واهمه دارند که اپل، تعداد سفارش‌های خود را برای سه‌ماهه‌ی اول سال آینده‌ی میلادی کاهش دهد. به گفته‌ی تحلیل‌گران، کوپرتینویی‌ها در ماه ژانویه و فوریه ۲۰۱۸، تقریباً به تعداد مشابه نوامبر آیفون عرضه خواهند کرد؛ به احتمال زیاد، روند کاهش عرضه آیفون ۱۰ از ماه مارس آغاز می‌شود. بااین‌حال در مجموع انتظار می‌رود که عرضه این گوشی پرچم‌دار در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ به دلیل روزهای کاری کمتر ناشی از تعطیلات سال نوی میلادی، کاهش داشته باشد.

با اینکه آیفون ۱۰ به‌‏تازگی وارد بازار شده است و تنها یک ماه از عرضه آن می‌گذرد، شایعات در مورد نسل جدید آیفون‌های اپل در سال ۲۰۱۸ شدت گرفته است؛ به همین جهت، انتظار داریم آیفون ۱۰ بخشی از فروش خود را به دلیل گمانه‌زنی‌ها از دست بدهد. برخی از کاربران ممکن است به جای خرید آیفون ۱۰، برای عرضه آیفون LCD جدید این شرکت با نمایشگر ۶.۱ اینچی منتظر بمانند؛ محصولی که بر اساس شایعات، طراحی بدون لبه خواهد داشت و با قیمتی بین ۶۵۰ تا ۹۰۰ دلار عرضه می‏‌شود. از دیگر شایعات در مورد این مدل، می‌توان به عرضه آیفون جدید اپل با فریم فلزی و دوربین تکی در پشت گوشی اشاره کرد که هزینه‌های تولید آن‌ را کاهش خواهد داد. آیفون LCD که سال آینده عرضه می‌شود، تنها یکی از سه مدلی خواهد بود که اپل آن‌ها را توسعه می‌دهد؛ دو مدل دیگر با نمایشگر اولد ۵.۸ اینچی و ۶.۵ اینچی معرفی خواهند شد و طراحی مانند آیفون ۱۰ دارند.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید