درآمد ۲۲ میلیارد دلاری سامسونگ دیسپلی از تأمین پنل اولد آیفون 10

درآمد ۲۲ میلیارد دلاری سامسونگ دیسپلی از تأمین پنل اولد آیفون 10

بر اساس اعلام منابع مطلع، سامسونگ دیسپلی سال آینده نزدیک به ۲۰۰ میلیون واحد پنل اولد برای آیفون 10 اپل تولید خواهد کرد.

آیفون ۱۰ را می‌توان اولین گوشی اپل به‌شمار آورد که از نمایشگر اولد استفاده می‌کند. با توجه به اینکه انحصار بازار پنل اولد تقریباً در اختیار سامسونگ است، کوپرتینویی‌ها ناچار شده‌اند با رقیب خود برای تأمین پنل‌ اولد iPhone X همکاری کنند و سامسونگ دیسپلی، تولید پنل‌های اولد لازم را برای آیفون ۱۰ برعهده دارد.

براساس یک گزارش جدید از کره جنوبی، سامسونگ دیسپلی نزدیک به ۲۰۰ میلیون واحد پنل اولد انعطاف‌پذیر برای پرچم‌دار اپل در سال ۲۰۱۸ تأمین خواهد کرد. به عبارت بهتر، اپل باید نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار هزینه کند تا بتواند پنل‌های اولد لازم را برای آیفون ۱۰ به‏‌دست آورد.

منابع مطلع گزارش داده‌اند که تعداد پنل‌ اولد انعطاف‌پذیر مورد نیاز برای آیفون‌های سال آینده‌ی اپل، به ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون واحد خواهد رسید؛ با توجه به اینکه اپل نزدیک به ۱۰۰ دلار برای هر پنل اولد هزینه می‌‏کند، درآمد ۱۹.۸ تا ۲۲ میلیارد دلاری در انتظار سامسونگ دیسپلی خواهد بود.

اگر گزارش به‏‌دست‌آمده صحت داشته باشد، سامسونگ دیسپلی نزدیک به چهار برابر امسال برای آیفون‌های اپل در سال آینده پنل اولد تولید خواهد کرد؛ تخمین زده می‌شود که امسال، اپل ۵۰ میلیون واحد پنل اولد به سامسونگ سفارش داده است.  

آیفون 10 ایکس / iphone x

در نیمه دوم سال جاری میلادی، سامسونگ دیسپلی موفق شد نرخ بازده خطوط تولید پنل اولد خود را به بالای ۸۰ درصد برساند. پیش‌تر گمان می‌رفت که کُره‌ای‌ها با سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی خطوط تولید جدید، سفارش اپل را تأمین خواهند کرد؛ اما اکنون ادعا می‌شود که میزان تولید پنل‏‌ اولد با افزایش بازدهی خطوط تولید فعلی، بهبود پیدا کرده است.

اپل سال آینده به تعداد بیشتری پنل اولد احتیاج خواهد داشت تا بتواند بین عرضه و تقاضای آیفون ۱۰ تعادل ایجاد کند. ضمن اینکه، اپل در سال ۲۰۱۸ دو گوشی آیفون اولد دیگر نیز معرفی خواهد کرد که بر اساس شایعات، یکی از آن‌ها جایگزین آیفون ۱۰ می‌شود. پیش‌‏بینی شده است که یکی از آیفون‌های جدید اپل، نمایشگر ۶.۵ اینچی اولد خواهد داشت و مدل دیگر مانند آیفون ۱۰ از صفحه‌نمایش ۵.۸ اینچی استفاده می‏‌کند. البته این موضوع باعث نخواهد شد اپل نمایشگر LCD را از محصولات خود کنار بگذارد؛ شایع شده است یک آیفون با صفحه‌نمایش ۶.۱ اینچی از نوع LCD در سال آینده توسط اپل، با قیمت مناسب و حاشیه‌‏های باریک عرضه می‌شود.

آیفون 10 / آیفون ایکس / iPhone X

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک،
به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع sammobile

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید