آیفون SE جدید احتمالا با حاشیه‌های باریک عرضه می‌شود

آیفون SE جدید احتمالا با حاشیه‌های باریک عرضه می‌شود

طرح مفهومی از گوشی منسوب به اپل با نام آیفون SE جدید منتشر شده است که طراحی مشابه با آیفون ۱۰ دارد؛ البته این مدل فاقد دوربین دوگانه است.

از زمان عرضه آیفون ۶ در سال ۲۰۱۴، طراحی گوشی‌های آیفون با تغییر محسوسی همراه نبود. اما آیفون ۱۰ (iPhone X) با نمایشگر بدون حاشیه، انقلابی در طراحی آیفون به‌حساب می‌آید. بر این اساس پیش‌بینی می‌‌شود که گوشی‌ بعدی اپل مانند آیفون ۱۰، فاقد حاشیه خواهد بود و نمایشگر کشیده خواهد داشت؛ حتی این موضوع ممکن است درباره‌ی گوشی‌ کوچک آیفون SE اپل نیز صدق کند.

آیفون SE 2

پس از موفقیتی که آیفون SE به‌ دست آورد، انتظار می‌رود که مدل جدید آن با مشخصات‌ سخت‌افزاری قدرت‌مند معرفی شود. اگر طراحی آیفون ۱۰ در گوشی کوچک جدید اپل مورد استفاده قرار گیرد؛ آیفون SE جدید چگونه به‌نظر خواهد رسید؟

 مدتی پیش، تصاویر مفهومی از گوشی کوچک آیفون SE با طراحی مشابه آیفون ۱۰ منتشر شد که نشان می‌داد این مدل، حاشیه‌های باریکی خواهد داشت. حال تصاویر جدیدی منتشر شده است که مدل جدید آیفون SE را با حاشیه‌‏های باریک و بریدگی در بالای صفحه‌نمایش مانند آیفون ۱۰، نشان می‌دهد.

با اینکه مدل جدید آیفون SE طراحی مشابه با آیفون ۱۰ دارد و برخی از قابلیت‌‏های آن نیز به این نسخه ۴ اینچی راه یافته، اما فاقد دوربین دوگانه است و مانند آیفون ۸ از یک دوربین اصلی بهره می‌برد. در ادامه ویدیوی مفهومی منتشر‌شده از آیفون SE را با حاشیه‏‌های باریک و طراحی مشابه با آیفون ۱۰ مشاهده کنید:

آیفون SE در مجموع عملکرد قابل‌ قبولی داشت و مشتریان ویژه‌ای را جلب کرد؛ به همین جهت، شرکت اپل در سال جاری میلادی نسخه‌های جدیدی از گوشی آیفون ۴ اینچی عرضه کرد که دو برابر حافظه بیشتری نسبت به مدل‌های قبل دارد. در ابتدا، آیفون SE تنها در دو مدل با ۱۶ و ۶۴ گیگابایت حافظه عرضه شده بود؛ اما مدل‌هایی که امسال معرفی شده‌اند، ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی دارند. با وجود عرضه مدل‌های جدید آیفون SE با فضای ذخیره‌سازی بیشتر، گفته می‌شود نسخه بعدی آیفون SE که اوایل سال آینده عرضه خواهد شد؛ مشخصات سخت‌افزاری قدرت‌مندتری نسبت به مدل‌های موجود دارد. با این وجود، شرکت اپل هیچ‌گاه این موضوع را به‌صورت رسمی تأیید نکرده و آنچه درباره‌ی نسل جدید آیفون SE مطرح می‌شود، فعلاً حدس و گمان است.

یکی از چالش‌هایی که اپل برای بازطراحی آیفون SE و بهبود مشخصات سخت‌افزاری با آن مواجه خواهد بود، این موضوع است که آیفون SE را دو طیف از کاربران خریداری می‌کنند؛ عده‌ای طراحی و اندازه کوچک آیفون SE را می‌پسندند و عده‌ای دیگر، آیفون SE را به‌دلیل قیمت مناسب آن در مقایسه با دیگر گوشی‌های آیفون انتخاب می‌کنند. به همین جهت، تغییرات گسترده در آیفون SE جدید، چندان به نفع علاقه‌مندان نخواهد بود و می‌تواند قیمت گوشی را به‌طور چشمگیری مانند آیفون ۱۰ افزایش دهد؛ در این صورت، شرکت اپل فرصت خود را برای فروش مدل جدید گوشی کوچک آیفون SE از دست خواهد داد.

آیا شما مایل هستید اپل، تغییرات چشمگیری در آیفون SE ایجاد کند که این مدل را به نسخه کوچک‌شده آیفون ۱۰ مبدل سازد یا طراحی کلاسیک نسل قبل را ترجیح می‌دهید؟ چه انتظاراتی از مدل جدید آیفون SE اپل دارید؟

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید