پای هوش مصنوعی به مایکروسافت استور هم باز شد

سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
مطالعه 1 دقیقه
هاب هوش مصنوعی مایکروسافت استور
در بخش جدید مایکروسافت استور به نام «AI Hub» قرار است اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی معرفی شوند.
تبلیغات

مایکروسافت در رویداد بیلد امسال نشان داد که در رقابت با گوگل در حوزه‌ی هوش مصنوعی کم نیاورده و تقریبا هرچه در این رویداد معرفی شد، از کوپایلت برای ویندوز ۱۱ و اج بگیر تا کدنویسی در ترمینال ویندوز، رنگ‌وبویی از هوش مصنوعی داشت؛ حتی مایکروسافت استور.

مایکروسافت استور قرار است به بخش جدیدی به نام «هاب هوش مصنوعی» ( AI Hub) مجهز شود که به‌گفته‌ی این شرکت «در آن، بهترین تجربیات هوش مصنوعی ساخته‌شده توسط جامعه‌ی توسعه‌دهندگان مایکروسافت تبلیغ خواهد شد.»

مایکروسافت استور از این هاب برای «آموزش کاربران درمورد استفاده از هوش مصنوعی در کارهای روزمره برای افزایش بهره‌وری و خلاقیت» استفاده خواهد کرد. برای مثال، اپلیکیشن‌هایی مانند Luminar Neo، Descript، Podcastle، Copy.ai، Kickresume و Play.ht به کاربران اجازه می‌دهند تا برای تولید محتوا از هوش مصنوعی کمک بگیرند.

مایکروسافت استور همچنین قرار است به‌کمک هوش مصنوعی، خلاصه‌ای از نظرات کاربران برای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها ایجاد کند تا بدین‌ترتیب، کاربران مجبور نباشند وقتشان را با خواندن «هزاران نظر» که برای برخی اپلیکیشن‌های محبوب گذاشته شده، تلف کنند.

توسعه دهندگان هم قرار است از پشتیبانی هوش مصنوعی، مثلا برای تولید خودکار کلمات کلیدی و برچسب‌های جستجوی پیشنهادی بهره‌مند شوند تا بدین‌ترتیب، کاربران بتوانند اپلیکیشن‌های آن‌ها را راحت‌تر پیدا کنند. مایکروسافت همچنین قرار است قابلیت اضافه کردن اپلیکیشن در چندین دسته‌‌ی مختلف را به استور بیاورد.

به‌گفته‌ی مایکروسافت، بسیاری از قابلیت‌های هوش مصنوعی مربوط به کاربران که امروز برای مایکروسافت استور اعلام شد، «به زودی» در دسترس قرار خواهند گرفت، اما هنوز تاریخ مشخصی اعلام نشده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات