برد بزرگ برای مایکروسافت؛ بینگ اکنون موتور جست‌وجو پیش‌فرض ChatGPT است

سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
لوگو مایکروسافت بینگ / Microsoft Bing در پس زمینه مشکی
مایکروسافت می‌گوید چت‌بات ChatGPT ازاین‌پس بینگ را به‌عنوان موتور جست‌و‌جوی پیش‌فرض خود می‌شناسد.
تبلیغات

بر اساس گفته‌ی مایکروسافت، OpenAI تصمیم گرفته است بینگ را به موتور جست‌و‌جوی پیش‌فرض ChatGPT تبدیل کند. این تغییر از امروز برای کاربران سرویس اشتراکی ChatGPT Plus اعمال می‌شود و در آینده‌ای نزدیک تمامی کاربران این چت‌بات ازجمله کاربران نسخه‌ی رایگان به بینگ دسترسی خواهند داشت. بینگ در قالب پلاگین به چت جی پی تی اضافه می‌شود.

یوسف مهدی، رئیس تیم بازاریابی مصرف‌کنندگان در مایکروسافت، می‌گوید «همکاری شگفت‌انگیز» این شرکت با OpenAI اثر قابل‌توجهی بر روند پیشرفت بینگ می‌گذارد: «ChatGPT اکنون موتور جست‌و‌جویی در کلاس جهانی دارد تا با دسترسی به وب، پاسخ‌هایی سریع‌تر و به‌روزتر ارائه دهد.»

به همان شیوه‌ای که قابلیت Bing Chat از مدل زبانی GPT-4 استفاده می‌کند و به منابع لینک مستقیم می‌دهد، چت‌بات ChatGPT نیز قرار است پاسخ سؤالات را مستقیما از وب بردارد و برای تمامی پاسخ‌ها لینک منبع ارائه دهد.

به روایت ورج، اضافه شدن بینگ به ChatGPT موفقیت بزرگی برای مایکروسافت محسوب می‌شود. بینگ می‌توانست در صورت اضافه شدن به دستگاه‌های سامسونگ به محبوبیت بسیار بیشتری دست پیدا کند، اما کره‌ای‌ها در نهایت تصمیم گرفتند کنار گوگل بمانند. اضافه شدن بینگ به ChatGPT می‌تواند شکست در همکاری با سامسونگ را جبران کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات