اینترنت ماهواره‌ای موبایلی یک‌ قدم به واقعیت نزدیک‌تر شد

یک‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
قطع اینترنت - اتصال وای فای کند فیلترینگ
کمیسیون فدرال ارتباطات قوانین جدیدی تصویب کرده است که به ارائه‌ی همگانی اینترنت ماهواره‌ای موبایلی ارتباط دارند.
تبلیغات

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) درحال تدوین چارچوب قانونی جدیدی است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد سرویس ارتباط ماهواره‌ای را مستقیماً در گوشی‌های هوشمند ارائه دهند. بر اساس گزارش ورج، افزون‌بر اسپیس‌ایکس و تی‌موبایل، شرکت‌های AST Spacemobile و Lynk نیز در پی ارائه‌ی چنین سرویسی هستند.

FCC اطلاعیه‌ای با محوریت قوانین پیشنهادی حوزه‌ی ارتباطات ماهواره‌ای منتشر کرده است تا توضیح دهد که شرکت‌ها چگونه باید مجوز دریافت کنند و اجازه‌ی استفاده از کدام طیف‌ها را خواهند داشت.

تمرکز اصلی قانون پیشنهادی کمیسیون فدرال ارتباطات، شرکت‌های حوزه‌ی ماهواره است که قصد دارند با اپراتورهای موبایلی وارد همکاری شوند و سراغ استفاده از طیف‌هایی بروند که در حالت عادی برای استانداردهایی مثل 5G رزرو می‌شوند. مزیت استفاده از این طیف‌ها، این است که گوشی‌های هوشمند می‌توانند بدون نیاز به سخت‌افزار اضافی مستقیماً با ماهواره‌ها ارتباط بگیرند. تی‌موبایل، اپراتور بزرگ آمریکایی، گفته است که از ماهواره‌های اسپیس‌ایکس استفاده خواهد کرد.

کمیسیون فدرال ارتباطات به‌دنبال دست‌یابی به «شبکه‌ای واحد» در آینده است، جایی که دستگاه‌ها بتوانند بدون اینکه کاربر متوجه شود، در بین سیگنال برج‌های مخابراتی و ماهواره‌ها جابه‌جا شوند.

این نخستین باری نیست که FCC برای برقراری ارتباط بین گوشی‌های هوشمند و ماهواره‌ها تلاش می‌کند. همزمان با آغاز آزمایش سرویس ماهواره‌ای AST Spacemobile و Lynk، کمیسیون فدرال ارتباطات چند مجوز مخصوص به این شرکت‌ها اعطا کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات