امکان پیمایش بی‌نهایت در نتایج جستجوی گوگل روی موبایل فعال شد

امکان پیمایش بی‌نهایت در نتایج جستجوی گوگل روی موبایل فعال شد

با تغییر نسخه‌ی موبایل گوگل، برای مشاهده نتایج بیشتر نیازی به تپ کردن اضافه روی صفحه نخواهید داشت و با اسکرول به پایین صفحه، نتایج بیشتری نمایش داده خواهد شد.

گوگل در حال راه‌اندازی پیمایش بی‌نهایت روی موبایل است؛ قابلیتی که احتمالا اکثر مردم متوجه نبودن آن روی گوشی‌های هوشمند نشده‌اند، اما می‌تواند نمایش نتایج بیشتر را برای آن‌ها راحت‌تر کند.

به گزارش زد‌‌دی‌نت، پیمایش بی‌نهایت، همان‌طور که از نامش پیدا است، یعنی با رسیدن به انتهای صفحه‌ی نتایج، به‌ جای تپ کردن روی دکمه‌ی «مشاهده‌ی بیشتر» برای دیدن نتایج صفحه‌ی بعد، آیتم‌های جدید به‌طور خودکار به پایین صفحه اضافه خواهند شد. در حال حاضر این ویژگی در گوشی‌های هوشمند با پایین رفتن صفحه‌ی دستگاه، نتایج بیشتر جستجو را روی آن نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های گوگل، بیشتر کاربران معمولا برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود، تا چهار صفحه از نتایج جستجو را مشاهده می‌کنند. البته مرتبط‌ترین نتایج در بالای صفحه نشان داده می‌شود؛ اما گاهی نیاز است نتایج بیشتری برای دستیابی به محتوای مورد نظر مرور کنیم.

نیرو آناند، مدیر محصول گوگل، در یک وبلاگ توضیح می‌دهد:

بیشتر کاربران، آنچه به‌ دنبال آن جستجو کرده‌اند پیدا می‌کنند؛ اما گاهی اوقات نیاز است جستجو را در صفحات دیگر ادامه داد.

قابلیت پیمایش بی‌نهایت، به کاربرانی که اشتیاق بیشتری برای جستجو در گوگل دارند کمک خواهد کرد. در حقیقت بیشتر افراد تمایل دارند اطلاعات بیشتری در دسترس داشته باشند. بیشتر کاربران معمولا تا چهار صفحه اول نتایج جستجو را مرور می‌کنند. با این به‌روزرسانی کاربران می‌توانند این کار را به‌طور یکپارچه انجام بدهند و نتایج مختلف مورد نظرشان را مرور کنند و دیگر نیازی به فشردن دکمه‌ی «مشاهده بیشتر» نخواهند داشت.

این ویژگی پس از اعمال تغییرات ظاهری ماه ژانویه روی خدمات جستجوی موبایل گوگل به این بخش اضافه شد. این طراحی جدید باعث می‌شود در دستگاه‌هایی که از حاشیه‌های کم بهره می‌برند، راحت‌تر بتوان متن را مطالعه کرد.

هدف گوگل این است که جستجوی موبایل را چه در مرورگرهای اندروید و سافاری، چه از طریق اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌اواس، سریع‌تر انجام بدهد.

نظر شما در مورد قابلیت پیمایش بی‌نهایت در نتایج جستجوی نسخه‌ی موبایل گوگل چیست؟

منبع zdnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده