تم تیره به موتور جستجوی گوگل نیز اضافه می‌شود

تم تیره به موتور جستجوی گوگل نیز اضافه می‌شود

گزارش‌ها نشان می‌دهد که گوگل مرحله‌ی جدیدی از آزمایش حالت تیره یا Dark Mode را روی موتور جستجوگر خود آغاز کرده است.

یکی از ویژگی‌هایی که طی سال‌های اخیر با استقبال فراوانی از سوی کاربران مواجه شده است حالت تیره یا Dark Mode نام دارد. این ویژگی با تغییر رنگ‌های روشن به تیره سبب می‌شود که آسیب کمتری به چشمان کاربر در محیط‌هایی با سطح نور کم وارد شود. درواقع بسیاری از کاربران، حالت تیره را بهترین گزینه برای خواندن متون یا کار با دستگاه در محیط‌های تاریک می‌دانند.

درحال‌حاضر بسیاری از وب‌سایت‌های مطرح از حالت تیره نیز برخوردار هستند و سایت‌های دیگر نیز افزودن حالت تیره را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند. یکی از این وب‌سایت‌ها موتور جستجوگر گوگل است که به‌گزارش 9to5Google به‌زودی حالت تیره را در اختیار کاربران و علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

تاکنون چندین بار حالت تیره در صفحه‌ی جستجوگر گوگل مورد آزمایش قرار گرفته است و به نظر می‌رسد آزمایش‌های نهایی به مرحله‌ی پایانی رسیده و به‌زودی Dark Mode در دسترس تمامی کاربران موتور جست‌وجوی گوگل قرار می‌گیرد. ظاهرا این ویژگی به‌صورت هم‌زمان در اختیار کاربران ویندوز و مک قرار می‌گیرد. استفاده از Dark Mode به سلیقه‌ی کاربر باز می‌گردد و وی می‌تواند حالت روشن یا تیره را برای موتور جستجوگر گوگل تنظیم کند.

در حالت تیره، صفحه‌ی پس‌زمینه‌ی گوگل از رنگ سفید به خاکستری تغییر می‌کند، فونت‌ها از سیاه به سفید تغییر رنگ می‌دهند؛ اما رنگ لینک‌ها تغییری نکرده و به همان رنگ آبی باقی می‌مانند. متاسفانه هنوز زمانی مشخص نشده است که چه زمانی می‌توان به حالت تیره یا Dark Mode در موتور جستجوگر گوگل دسترسی داشت؛ اما با توجه به آزمایش‌هایی که صورت می‌گیرد دور از ذهن نیست که به‌زودی اخبار بیشتری در مورد حالت تیره در موتور جستجوگر گوگل بشنویم.

منبع 9to5google
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده