استفاده از تجهیزات 5G هواوی و ZTE در کشور سوئد ممنوع شد

استفاده از تجهیزات 5G هواوی و ZTE در کشور سوئد ممنوع شد

وزارت ارتباطات کشور سوئد اعلام کرد که هیچ شرکتی حق ندارد از تجهیزات دو شرکت هواوی و ZTE برای گسترش زیرساخت شبکه 5G در این کشور استفاده کند.

دولت سوئد اعلام کرد که شبکه‌ی 5G در این کشور نباید با استفاده از تجهیزات دو شرکت هواوی و ZTE توسعه یابد. وزارت ارتباطات کشور سوئد امروز اعلام کرد که چهار شرکت برای توسعه‌ی شبکه‌ی 5G در این شرکت تأیید شده‌اند. این چهار شرکت باید در مزایده هم شرکت کنند؛ با‌این‌حال، دولت سوئد شرایطی نیز برای توسعه‌ی شبکه‌ی 5G در نظر گرفته است. دو شرط از این شرایط به استفاده از PTSها مربوط است. این شرکت‌ها نباید از تجهیزات دو شرکت هواوی و ZTE استفاده کنند و تجهیزات موجود این دو شرکت در زیرساخت‌های مخابراتی کشور سوئد تا سال ۲۰۲۵ باید از بین بروند.

شرکت‌هایی که قصد دارند زیرساخت شبکه‌ی 5G را در کشور سوئد توسعه دهند، باید از این موضوع مطمئن شوند که تجهیزات آن‌ها مشکلات امنیتی برای کشور سوئد ایجاد نکند. سوئد دومین کشور بزرگ اروپایی است که استفاده از تجهیزات هواوی و ZTE را برای توسعه‌ی شبکه 5G ممنوع می‌کند. کشور انگلیس هم قبلا استفاده از تجهیزات این دو شرکت را ممنوع و اعلام کرده بود که تجهیزات فعلی هم باید تا سال ۲۰۲۷ از شبکه‌ی مخابراتی این کشور خارج شوند.

براساس گزارش روئیترز، هواوی و ZTE، شرکت‌های چینی فعال در حوزه‌ی تجهیزات مخابراتی، دربرابر این اتفاق هنوز واکنشی از خود نشان نداده‌اند؛ اما قطعا این اقدامات روی فعالیت شرکت‌هایی مانند شرکت سوئدی اریکسون و شرکتی فنلاندی نوکیا تأثیر خواهد گذاشت.

منبع GSMARENA
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده