کروم امکان جست‌وجوی تب‌های بازشده را فراهم می‌کند

کروم امکان جست‌وجوی تب‌های بازشده را فراهم می‌کند

گوگل با افزودن ویژگی Tab Search، قابلیت جست‌وجوی تب‌های بازشده را در کروم فراهم می‌کند.

گوگل با هدف بهبود تجربه‌ی کاربری کروم، قابلیت‌های جدیدی برای آن در نظر گرفته است. گوگل کروم در سهم استفاده و تعداد کاربران، بهترین مرورگر دنیا محسوب می‌شود و با اضافه‌شدن قابلیت‌های کاربردی، محبوبیت زیادی دارد. اکنون، گوگل روی ویژگی‌های جدید این مرورگر کار می‌کند و می‌خواهد قابلیت جست‌وجوی تب‌های بازشده را به کروم اضافه کند.

این ویژگی Tab Search نام دارد و همان‌طورکه از اسمش پیدا است، کاربران می‌توانند تب‌هایی را جست‌وجو کنند که در کروم بازکرده‌اند. برای فعال‌سازی Tab Search، باید پرچم مربوط را با مراجعه به chrome://flags فعال کنید.

پیش‌بینی می‌شود سیستم‌عامل Chrome OS اولین پلتفرمی باشد که این قابلیت را دریافت می‌کند و بعد از مدتی، در‌ ویندوز و لینوکس و مک او اس دردسترس قرار می‌گیرد. تاریخ دقیق عرضه‌ی ویژگی Tab Search مشخص نیست؛ اما پس از دردسترس‌ قرارگرفتن پرچم جست‌وجوی تب، می‌توانید از کانال Canary کروم از آن استفاده کنید.

برای فعال‌سازی ویژگی جست‌وجوی تب، Chrome Canary را بازکنید و سپس، به بخش chrome://flags بروید. درادامه، عبارت «Enable Tab Search» را جست‌وجو کنید و با کلیک روی منو، گزینه‌ی Enabled را بزنید و درنهایت کروم را ری‌استارت کنید.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده