چرا اینترنت تا‌کنون ارزان نشده است؟

چرا اینترنت تا‌کنون ارزان نشده است؟

بنا‌بر مصوبه‌ی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار بود اینترنت پرسرعت ثابت از روز اول مرداد ارزان شود، اما شرکت‌های ارائه دهنده‌ی اینترنت از این دستور پیروی نکردند. اما دلیل ارزان نشدن قیمت اینترنت چیست؟ همراه زومیت باشید.

کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روز ۲۲ خرداد امسال در جلسه‌ی خود ارزان شدن ۱۶ تا ۳۰ درصدی قیمت اینترنت ثابت را تصویب کرد.

این کمیسیون در جدول‌های مختلف سقف قیمت خدمات و ترافیک اینترنت را مشخص کرد تا اینترنت برای کاربران ۱۶ تا ۳۰ درصد ارزان‌ شود اما شرکت‌های ارائه دهنده‌ی اینترنت با گذشت بیش از ۳۶ ساعت از آغاز مردادماه این مصوبه‌ را اجرا نکرده و در سایت خود حتی خبری از این ارزان شدن ارائه نکردند.

سایت‌های ارائه‌دهندگان اینترنت سراسری ثابت در کشور هنوز قیمت‌های مصوب در سال ۹۲ را نشان داده و خبری از تغییر این قیمت‌ها ارائه نداده‌اند.

برای پیگیری این موضوع مدیران شرکت‌های اینترنتی جلسه تشکیل داده‌اند. مدیرعامل شاتل در این باره به زومیت گفت: «شرکت‌های اینترنتی در حال مذاکره و تعامل برای دریافت تخفیف شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات‌های استانی هستند. زیرا در مصوبه‌ی قبلی این تخفیف‌ها توسط این دو نهاد برای شرکت‌های اینترنتی اعمال نشد.»

مدیرعامل شاتل اعلام کرد: «امیدواریم این رایزنی‌ها هرچه زودتر جواب داده و بتوانیم قیمت‌های جدید اینترنت را از امروز اعمال کنیم.»

جدول تعرفه‌ی ترافیک چند اپراتور سراسری اینترنت کشور اعم از شاتل، های‌وب، آسیاتک، پارس‌آنلاین و صبانت هنوز بر اساس مصوبه‌ی قدیمی بوده و به شرح زیر است:

قیمت اینترنت

قیمت اینترنت

قیمت اینترنت

قیمت اینترنت

قیمت اینترنت

بر اساس مصوبه‌ی کمیسیون اینترنت باید سقف جدید قیمت‌های اینترنت ثابت توسط تمامی شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت اجرا شود. بر این اساس حداکثر قیمت تعرفه‌ی حجم ترافیک باید به شرح زیر باشد:

سطح تعرفهاز حجمتا حجمتعرفه هر گیگابایت حجم
اول۱ گیگابایت۳ گیگابایت۳،۰۰۰ تومان
دوم۴ گیگابایت۱۰ گیگابایت۲،۲۰۰ تومان
سوم۱۱ گیگابایت۳۰ گیگابایت۱،۸۰۰ تومان
چهارم۳۱ گیگابایتهر میزان۱،۵۰۰ تومان
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده