Vivosmart 4؛ دستبند هوشمند جدید گارمین برای تجربه‌ خوابی آرام و آسوده

پنج‌شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
مطالعه 4 دقیقه
گارمین از دستبند هوشمند جدید Vivosmart 4 مجهز به سنسور پیشرفته‌ی اندازه‌گیری اکسیژن خون رونمایی کرد.
تبلیغات

یکی از موضوعات مورد توجه گارمین، بالابردن کیفیت خواب کاربران با کمک دستنبدهای هوشمند است. آخرین دستبند هوشمند سلامتی گارمین، ضمن سنجش میزان اکسیژن خون در حین خواب، مراحل چهارگانه‌ی خواب و رویا را پایش می‌کند.

چند ماه قبل، آخرین دستبند سلامتی گارمین می‌توانست نظارت و پایش پیشرفته‌ای روی خواب کاربران داشته باشد؛ که شامل پایش زمان بیدار شدن از خواب، خواب سبک، خواب عمیق و خواب مرحله‌ی REM بود. دستبند گارمین مدل Fenix ​​5 Plus قابلیت‌ پایش کردن تمامی مراحل گفته‌شده را داشت و اکنون دستبند جدید گارمین موسوم به Vivosmart 4 قابلیت‌های بیشتری در حوزه‌ی پایش خواب و رویا در اختیار کاربران قرار می‌دهد. 

Garmin Vivosmart 4

یکی از ویژگی‌های خاص دستبند جدید گارمین که آن را نسبت به مدل قبلی متفاوت‌تر می‌کند، بهره‌مندی دستبند به سنسور پیشرفته‌ی سنجش اکسیژن خون به نام سنسور Pulse Ox است. این سنسور به کاربر کمک می‌کند تا با اندازه‌گیری میزان اکسیژن موجود در خون متوجه شود که آیا آرام و آسوده خوابیده است یا در حین خواب، اکسیژن خون افت پیدا کرده یا بالا رفته و از وضعیت طبیعی خارج شده است. ویوو اسمارت ۴ در رنگ‌های متنوع نقره‌ای، طلایی، رزگلد به بازار عرضه خواهد شد. دستبند جدید گارمین در برابر نفوذ آب مقاوم است و کاربران می‌توانند از آن در استخر و زیر دوش حمام نیز استفاده کنند. همچنین طول عمری باتری این دستبند بالا است و با یک‌بار شارژشدن به‌مدت ۷ روز بدون هیچ‌گونه مشکلی کار می‌کند.

سنسور سنجش و پایش ضربان قلب دستبند هوشمند جدید گارمین نیز دستخوش تغییراتی شده است و در صورتی که هرگونه وضعیت غیرطبیعی را در ضربان قلب کاربر احساس کند، هشدار می‌دهد. ویواسمارت ۴ گارمین میزان حداکثر اکسیژن مصرفی VO2 max را نیز پایش می‌کند. به‌علاوه می‌تواند در تمام روز استرس کاربر را پایش کرده و هر زمان لازم بود به کاربر هشدار بدهد که آرام باشد و از استرس دوری کند. نوتیفیکیشن‌های پایه‌ی ساعت هوشمند در دسترس کاربران ویواسمارت ۴ نیز قرار دارد و کاربران می‌توانند با اتصال به گوشی اندرویدی خود به پیام های از پیش تعیین‌شده، پاسخ بدهند. دن بارتل، یکی از اعضای اصلی تیم فروش گارمین معتقد است:

کیفیت خواب، نقش حیاتی و مهمی در سلامت جسمی انسان‌ها دارد. وقتی کیفیت خواب فردی ضعیف باشد، این وضعیت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای وی گردد و سلامتی او را به‌خطر بیندازد. ویواسمارت ۴ گارمین با طراحی بسیار زیبا و بند باریکی که دارد، در تمام طول شب به مچ دست بسته می‌شود و وضعیت سلامت کاربر را به‌صورت تمام‌وقت پایش می‌کند.
Garmin Vivosmart 4

گفتنی است که Vivosmart 4، از عملکرد جدیدی به نام Body Battery نیز بهره می‌برد که می‌تواند برخی موارد از جمله استرس، تغییرات ضربان قلب یا HRV، میزان خواب و فعالیت مورد نیاز را با یکدیگر ترکیب کرده و عددی را به‌عنوان Body Battery در طول روز مشخص کند. اگر عدد مربوط به Body Battery، عدد بزرگی باشد، به معنی آن است که بدنِ کاربر نیازی به خواب ندارد و می‌تواند به تمرین و فعالیت ادامه بدهد. در صورتی که اعداد پایین‌تر برای Body Battery، به معنی آن است که بدن کاربر نیاز به استراحت بیشتری دارد. این ویژگی جدید می‌تواند برای کاربرانی که زیاد کار می‌کنند و یا زیاد استراحت می‌کنند، معیار و محک خوبی از نیاز بدنشان به فعالیت یا خواب را ارائه بدهد.

ویواسمارت 4 گارمین با قیمت  ۱۲۹.۹۹ دلار رونمایی شده است. رنگ شاتوتی آن با حاشیه‌ی طلایی رنگ و رنگ طوسی آن نیز با حاشیه‌ی طلایی به بازار عرضه خواهد شد. رنگ مشکی آن با قاب ذغالی و رنگ آبی با قاب نقره‌ای به بازار عرضه می‌شوند. همچنین گارمین پنج رنگ متفاوت از  Vivomove HR به بازار عرضه کرده است. رنگ‌های جدید دستبند ویوو اکتیو ۳ موزیک (Vivoactive 3 Music) نیز به رنگ‌های آبی و رزگلد در دسترس خواهند بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات