چگونه فایل‌های PDF را به‌راحتی به JPG یا فرمت‌های دیگر عکس تبدیل کنیم؟

چگونه فایل‌های PDF را به‌راحتی به JPG یا فرمت‌های دیگر عکس تبدیل کنیم؟

تبدیل PDF به عکس یکی از نیازهای اولیه‌ی افرادی است که برای انتقال اسناد، به فرمتی آسان و خوانا برای همه‌ی دستگاه‌ها نیاز دارند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که سندی PDF داشته باشید و دستگاه شما (کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند) به نرم‌افزار مناسب برای بازکردن فرمت مذکور مجهز نباشد. اگرچه امروزه بسیاری از دستگاه‌ها به‌صورت پیش‌فرض از فایل‌های PDF پشتیبانی می‌کنند، برخی دستگاه‌های قدیمی شاید به این امکان مجهز نباشند. درنهایت، اشتراک‌گذاری تصاویر همیشه آسان‌‌تر از فایل‌های PDF است و تبدیل PDF به عکس می‌تواند بهترین راهکار برای حل مشکلات موجود باشد. تبدیل PDF به فرمت JPG یکی از راهکارهای کاربردی در این زمینه به‌شمار می‌رود.

ابزارهای متعددی برای تبدیل PDF به عکس وجود دارد. انواع نرم‌افزارهای کامپیوتری و سرویس‌‌های آنلاین امروزه دردسترس کاربران قرار دارند که فرایند تبدیل را به‌آسانی انجام می‌دهند. احتمالا برای اکثر افراد حداقل یک‌بار این سؤال پیش آمده است: چگونه فایل PDF را به JPG تبدیل کنیم؟ درادامه‌ی این مقاله‌‌ی زومیت، مراحل قدم‌به‌قدم تبدیل PDF به عکس را خصوصا برای فرمت آشنا و محبوب JPG شرح می‌دهیم.

تبدیل PDF به عکس ازطریق وب‌سایت

تبدیل فرمت فایل‌ها به یکدیگر ازطریق سرویس‌های آنلاین مزایای زیادی دارد. علاوه‌بر‌اینکه در اکثر موارد می‌توان به‌رایگان ازطریق وب‌سایت‌ها پی‌دی‌اف را به عکس تبدیل کرد، دسترسی به آن‌ها هم ازطریق انواع کامپیوترهای شخصی و گوشی‌های هوشمند ممکن خواهد بود. البته سرویس‌های آنلاین محدودیت‌هایی هم دارند و حداکثر حجم قابل‌تبدیل در هر مرتبه، در آن‌ها محدود است. درنهایت، تبدیل PDF به عکس بدون افت کیفیت در وب‌سایت‌های تبدیل‌کننده به‌آسانی ممکن خواهد بود.

وب‌سایت‌های متعددی در اینترنت وجود دارند که کار تبدیل PDF به عکس را انجام می‌دهند. جست‌وجویی ساده در اینترنت با عبارتی همچون Convert PDF to JPG، فهرستی مفصل از وب‌سایت‌ها را دراختیار شما قرار می‌دهد. از میان وب‌سایت‌های مشهور با رابط کاربری آسان می‌توان smallpdf را نام برد که در چند مرحله‌ی ساده، فایل پی‌دی‌اف را به عکس تبدیل می‌کند. این وب‌سایت ابزارهای دیگری همچون کاهش حجم فایل PDF، تقسیم فایل‌های PDF، ترکیب فایل‌‌های PDF و ویرایش جزئی آن‌ها را هم دراختیار شما قرار می‌دهد.

برای تبدیل PDF به عکس ابتدا وارد این لینک شوید. در پنجره‌ای که در وسط صفحه مشاهده می‌کنید، Choose File را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، پنجره‌ای باز می‌شود که از آنجا فایل PDF مدنظر را از روی کامپیوتر خود انتخاب می‌کنید. همچنین، می‌توانید با عمل کشیدن و رهاکردن فایل دلخواه را داخل پنجره‌ی مذکور وارد کنید. به‌علاوه، امکان بارگذاری PDF از سرویس‌های ابری همچون دراپ‌باکس و گوگل درایو هم در این بخش وجود دارد.

تبدیل PDF به عکس

پس از انتخاب فایل مورد نظر، عملیات بارگذاری انجام می‌شود و مانند تصویر زیر، نام فایل را در سمت چپ پنجره مشاهده می‌کنید. در این مرحله با انتخاب گزینه‌ی Convert entire pages، دکمه‌ی Choose Option را فشار دهید.

تبدیل PDF به عکس در وبسایت

بسته به ابعاد فایل انتخابی، پس از چند لحظه فایل شما به مجموعه‌ای از تصاویر تبدیل می‌شود و وب‌سایت آن‌ها را درون فایل zip برای دانلود آماده می‌کند. در این مرحله، می‌توانید همه‌ی عکس‌های JPG را یک‌جا در فایل zip دریافت یا گزینه‌های دیگر مانند ارسال لینک دانلود و ایمیل فایل و دریافت تکی عکس‌ها را انتخاب کنید.

تبدیل PDF به عکس وبسایت  smallpdf

نرم‌افزار تبدیل PDF به عکس باکیفیت

اگر تبدیل فایل پی‌دی‌اف به JPG یا فرمت‌های عکس دیگر را ازطریق نرم‌افزارهای کامپیوتر شخصی ترجیح می‌دهید، گزینه‌های متعددی در پیش رو دارید. از میان گزینه‌های رایگان می‌توان به نرم‌افزارهای TalkHelper و Boxoft و PDFMate اشاره کرد. هریک از نرم‌افزارها با کلیک روی نامشان قابل‌دانلود هستند.

نرم‌افزارهای تبدیل PDF به عکس۱ محدودیت‌های متنوعی دارند. اکثر آن‌ها کاملا رایگان نیستند و محدودیت حجم فایل یا تعداد صفحات دارند. برخی دیگر هم نیازمند نصب نرم‌افزار‌های جانبی هستند. بااین‌همه، نرم‌افزار Boxoft گزینه‌ی مناسبی به‌نظر می‌رسد که البته به دانلود نرم‌افزار اضافه نیاز دارد؛ اما گزینه‌های متعدد تنظیمات خروجی را دراختیار شما می‌گذارد.

 تبدیل PDF به عکس نرم افزار Acrobatاز گزینه‌های دیگر در ویندوز می‌توان به نرم‌افزار Acrobat اشاره کرد که در اغلب کامپیوترهای شخصی به‌عنوان نرم‌افزارهای اولیه نصب می‌شود. این نرم‌افزار مراحل آسانی برای تبدیل پی‌دی‌اف به عکس دارد که در بخش Export، به‌راحتی فایل را به فرمت عکسی دلخواهتان تبدیل می‌کند.

برای تبدیل PDF به عکس در سیستم‌عامل مک، گزینه‌های آسان‌تری از ویندوز در پیش رو دارید. درواقع، در مک به هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای نیاز نیست و پس از بازکردن فایل PDF در نرم‌‌افزار پیش‌فرض Preview، می‌توانید با استفاده از بخش Export، آن را به فرمت مدنظر تبدیل کنید.

تبدیل PDF به عکس نرم افزار Preview

درنهایت، تبدیل فایل‌ها در ابزارهای آنلاین همیشه برای شرایطی بهترین راهکار محسوب می‌شود که دسترسی به ابزارهای محلی ندارید. در اغلب موارد، دانلود نرم‌افزارهای اضافه با هزینه‌های ترافیک و حتی شاید امنیتی همراه باشد. همان‌طورکه دیدید، ابزارهای آنلاین با روندی آسان، فایل PDF مدنظر را به JPG و بسیاری از فرمت‌های مرسوم دیگر تبدیل می‌کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده