اپل به کمک افراد مبتلا به بیماری‌های چشمی می‌آید

یک‌شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵
مطالعه 1 دقیقه
لوگو اپل Apple روی فروشگاه حضوری آسمان تاریک
بلومبرگ در گزارشی اختصاصی می‌نویسد اپل مشغول کار روی قابلیت‌هایی جدید برای کمک به افرادی است که با مشکلات چشمی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.
تبلیغات

اپل برای کار روی فناوری‌های جدید و قابلیت‌های نوآورانه تیمی سری به نام XDG تشکیل داده است. این تیم که ساختاری همچون استارتاپ دارد، زیرمجموعه‌ی گروه تجاری فناوری‌های سخت‌افزاری اپل است و در وهله‌ی اول روی توسعه‌ی قابلیت پایش قند خون بدون نیاز به سرنگ کار می‌کند.

مارک گارمن، افشاگر بلومبرگ، می‌گوید یکی از پروژه‌های مهم XDG به هدست واقعیت ترکیبی ارتباط دارد. به‌ادعای گارمن، اپل در حال کار روی قابلیت‌های جدیدی در هدست واقعیت ترکیبی است تا به افراد مبتلا به بیماری‌های چشمی کمک کند. او فعلاً جزئیاتی در این زمینه ارائه نداده است.

توجه اپل به حوزه‌ی سلامت چیز جدیدی نیست. این شرکت از سال‌ها قبل با اپل واچ پایش سلامتی کاربران را شروع کرده است و ظاهراً این بار قصد دارد ازطریق هدست واقعیت ترکیبی‌اش مستقیماً به افرادی کمک کند که با مشکلات چشمی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.

هدست اپل که احتمالاً خرداد ۱۴۰۲ معرفی می‌شود، دستگاهی گران‌قیمت خواهد بود. این هدست برای رقابت مستقیم با بهترین‌های بازار رونمایی می‌شود و افزون‌بر حرکات چشم، حرکت دست را پایش خواهد کرد.

به‌گفته‌ی مارک گارمن، تیم XDG اپل افزون‌بر فناوری قندخون و قابلیت‌های جدید هدست، در حال توسعه‌ی پروژه‌های هوش مصنوعی و نسل جدید فناوری نمایشگر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات