مرگ چندین بیمار کرونایی مصر در بخش ICU پس از اتمام کپسول اکسیژن

یک‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گزارش‌ها حاکی از آن است که بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان مرکزی مصر پس از اتمام اکسیژن می‌میرند.
تبلیغات

مانند بسیاری از کشورها، بیمارستان‌های مصر مملو از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هستند و گاه کمبود امکانات و مدیریت ضعیف واقعه‌های ناگواری به ‌وجود می‌آورد. به ‌گزارش Futurism، این واقعه‌ی غم‌انگیز هنگامی رخ می‌دهد که سطح اکسیژن یک بیمار کرونایی به حدود ۲ درصد کاهش می‌یابد؛ درنتیجه اکسیژن و فشار هوا برای ادامه‌ی تنفس و زندگی بیمار کافی نیست و در همین حال جان می‌دهد. روز گذشته اقوام یکی از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مرکزی الحسینیه مصر تمام این واقعه را فیلم‌برداری کرده است.

بر اساس گزارش Middle East Eye، این دومین ‌بار است که یک بیمار مصری در بخش ICU به ‌دلیل تخلیه‌ی مخزن اکسیژن و حادثه‌ای مشابه، در بیمارستان عمومی Zefta به فاصله‌ی چند ساعت فوت می‌کند. به ‌گفته‌ی MEE، مقام‌های مصری حادثه‌ی بیمارستان مرکزی الحسینیه را انکار می‌کنند و می‌گویند تنها چهار بیمار جان خود را از دست داده‌اند و همه‌ی آن‌ها به‌طور طبیعی و دراثر بیماری مزمن فوت شده‌اند، نه کمبود اکسیژن. پلیس مردی که از ICU فیلم گرفته بود، برای بازجویی احضار کرده است.

به ‌گفته‌ی ‌سید رحمو، نماینده‌ی مجلس مصر، در‌ واقع سهل‌انگاری از طرف بیمارستان بوده و کمبود اکسیژن باعث مرگ بیماران شده است. رحمو اضافه می‌کند: «بیماران در‌اثر سهل‌انگاری در بیمارستان الحسینیه و سوء‌ مدیریت و بحران کمبود اکسیژن جان خود را از دست دادند. طبق منابع من، حداقل یک ساعت [قبل از فاجعه] دکتر مراقبت‌های ویژه مدیر بیمارستان را از کمبود اکسیژن مطلع کرده بود.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات