شهروندان زنجانی بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی به کار اجباری در بیمارستان ملزم می‌شوند

شهروندان زنجانی بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی به کار اجباری در بیمارستان ملزم می‌شوند

با تصمیم فرمانداری زنجان، آن دسته از شهروندان زنجانی که با بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، سلامت عموم مردم را به خطر می‌اندازند، به ارائه‌ی خدمات در بخش‌های بستری بیماران کرونایی ملزم می‌شوند.

بنا به اعلام رضا عسگری، فرماندار زنجان، آن دسته از شهروندان زنجانی که با بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، سلامت عموم مردم را به خطر می‌اندازند، به ارائه‌ی خدمات در بخش‌های بستری بیماران کرونایی ملزم می‌شوند. این تصمیم با همکاری دادستانی استان زنجان عملی می‌شود.

عسگری در گفت‌وگو با ایرنا تصریح می‌کند که تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان‌های زنجان رو به افزایش است؛ حال آنکه نیاز به افرادی برای انجام خدمات غیر پزشکی نیز برای بیماران بخش‌های بستری وجود دارد. بر همین اساس فرمانداری استان زنجان تصمیم گرفته است ارائه‌ی خدمات در بیمارستان را به‌عنوان جریمه‌ی جایگزین برای افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، در نظر بگیرد. عسگری می‌گوید از خدمات این گروه از افراد برای ضد عفونی کردن منازل بیماران کرونایی سرپایی و کار در نقاهت‌گاه‌ها هم استفاده خواهد شد.

به‌گفته‌ی رضا عسگری، گشت‌های مشترک بهداشت محیط، اصناف و همیاران سلامت، وظیفه‌ی شناسایی افراد متخلف را با کد ملی برعهده خواهند داشت. متخلفان پس از شکل‌گیری پرونده و رأی در محاکم قضایی، برای مجازات و خدمت‌رسانی به بیماران، به بخش کرونایی بیمارستان‌های تعیین‌شده اعزام می‌شوند.

فرماندار زنجان اذعان می‌کند که متأسفانه برخی خانواده‌ها با برگزاری مجالس ترحیم، با جان خود و دیگران بازی می‌کنند. در همین زمینه، گزارش‌های دریافتی از برگزاری مراسمی در بهشت زهرا طی هفته‌ی گذشته باعث شده است ۱۰ نفر از اعضای خانواده‌ی متوفی به کرونا مبتلا شوند که دو نفر آن‌ها هم‌اکنون در کما هستند.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، دیروز در برنامه «نگاه یک» شبکه اول سیما اعلام کرد که بیشترین آمار ابتلا به کرونا در کشور مربوط به شهرستان‌های مراغه، بیرجند، دماوند، سیرجان، خرم آباد، سبزوار، یزد، شهرضا، زرند، کاشان، رفسنجان، مریوان، بروجن، بوکان، ملایر، اسلام آباد غرب، بانه، نیشابور، قم، میاندوآب، سنندج، بویراحمد، درود، اصفهان، مهاباد، لنجان، سقز، بوشهر، بهبهان، اراک، ساوه، شهرکرد، بیرجند، ارومیه، شیراز، نهاوند، تهران، کرمان، همدان، کرج، زنجان، ورامین و خمینی‌شهر است.

منبع ایرنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید