آمار روزانه کرونا دیگر به‌تفکیک استانی اعلام نخواهد شد

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
کیانوش جهانپور خبر داد آمار مبتلایان به کرونا در کشور از‌این‌پس به‌تفکیک استانی اعلام نمی‌شود.
تبلیغات

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، اعلام کرد از این به‌بعد، ارائه‌ی آمار تفکیک‌شده‌ی استانی به‌دلیل ایجاد رقابت بیشتر بین استان‌ها برای بیماریابی فعال کرونا و جلوگیری از سفر به استان‌های با آمار کمتر متوقف می‌شود. وی افزود:

جهانپور توضیح داد رقابت و انگیزه‌های مدیران استانی باید به‌سمت بیماریابی فعال و بیشتر برود و قرار نیست رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌سمت محافظه‌کاری بروند؛ بلکه به‌دنبال آمار دقیق‌تر و شفاف‌تر هستیم. موضوع مهم در طرح غربالگری و مقابله با بیماری کرونا بیماریابی فعال است و در این طرح، استان‌ها در بیماریابی باید فعال باشند و بیماران در روزهای ابتدایی ابتلا شناسایی شوند.

جهانپور از فعالیت سامانه‌ی جدیدی درزمینه‌ی شناسایی محله‌های پرخطر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد تا بدین‌صورت فاصله‌گذاری اجتماعی بهتر انجام شود. او تصریح کرد:

امروز وزیر بهداشت از اجرای قوانین سختگیرانه‌تری درزمینه‌ی منع رفت‌وآمد خبر داد و گفت:

سخن‌گوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز درباره‌ی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت بسیاری از اقداماتی که اکنون انجام می‌شود، با هدف فاصله‌گذاری اجتماعی است. طبق آخرین آمار، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به‌طورقطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان، ۱،۸۱۲ نفر فوت کرده و ۸،۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند. شما می‌توانید آخرین آمار تفکیک استانی ابتلا به کرونا را از این لینک مشاهده کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات