تولید الکل تا اطلاع ثانوی نیازمند دریافت هیچ مجوزی نیست

تولید الکل تا اطلاع ثانوی نیازمند دریافت هیچ مجوزی نیست

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که تولید الکل تا اطلاع ثانوی نیازمند دریافت مجوز از این وزارتخانه نیست.

حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با صدور ابلاغیه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) سراسر کشور اعلام کرد که تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچ‌گونه مجوزی از سوی سازمان‌های صمت نیست.

به‌گفته‌ی مدرس خیابانی و براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید الکل با توجه به اعلام آمادگی برخی از واحدهای تولیدی برای تولید الکل مورد نیاز کشور، بدون مجوز در واحدهای تولیدی امکان‌پذیر است. وی خاطرنشان کرد که الکل تولید شده در این واحدها، صرفا بر اساس حواله‌های سازمان غذا و دارو و تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها بین مراکز تولیدکننده ژل ضدعفونی‌کننده توزیع خواهد شد.

با موافقت سازمان غذا و دارو، تعرفه واردات ماسک و الکل صفر شد و علاوه بر آن، واردات نیاز به IRC وزارت بهداشت ندارد و این کد برای واردات الکل، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت صادر شده و هزینه‌ای برای واردکنندگان در بر نخواهد داشت.

با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با گمرک جمهوری اسلامی ایران مقرر شده تا ترخیص محموله‌های وارداتی ماسک، الکل و سایر اقلام مورد نیاز جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در کمترین زمان (حداکثر ظرف ۴۸ ساعت) انجام شود.

منبع ایسنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده