ممنوعیت فیسبوک از نمایش تبلیغات مدعی درمان کرونا

ممنوعیت فیسبوک از نمایش تبلیغات مدعی درمان کرونا

فیسبوک تلاش خود را برای مقابله با تبلیغات دروغین در مورد ویروس کرونا دوچندان کرده است.

فیسبوک اعلام کرد محتوای حاوی اطلاعات گمراه‌کننده درباره ویروس کرونا را علامت‌گذاری و حذف خواهد کرد. این شبکه‌ی اجتماعی همچنین اعلام کرد تبلیغاتی که ادعای درمان این ویروس را داشته باشند یا در مخاطب احساس نیاز اورژانسی به محصول مربوط به کرونای را ایجاد کنند حذف خواهد کرد. 

سخنگوی فیسبوک در این‌باره به بیزینس اینسایدر گفت:

تبلیغاتی که در مخاطب احساس نیاز اورژانسی ایجاد کنند، حذف خواهد شد. برای مثال، تبلیغاتی که به کاربر اینطور القا کنند که موجودی محصولات مورد نیاز رو به پایان است حذف می‌شود. همچنین تبلیغاتی که درمان ویروس کرونا را تضمین کنند هم حذف خواهند شد. 

فیسبوک پیش از این به دلیل نقشش در انتشار اطلاعات دروغین، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. در آخرین مورد، تبلیغات گمراه‌کننده‌ی سیاسی منتشر شده در فیسبوک، موجب انتقادهای شدید از این شبکه‌ی اجتماعی شد. سیاست‌ گذاری فیسبوک درباره‌ی ویروس کرونا، مشابه سیاست گذاری این شبکه‌ی اجتماعی درباره‌ی ادعاهای ضدواکسن خواهد بود که در سال گذشته‌ی میلادی مطرح شد.گفتنی است با وجود این سیاست‌گذاری‌ها، فیسبوک همچنان اجازه‌ی انتشار تبلیغات درباره‌ی ویروس کرونا را خواهد داد؛ مسئله‌ای که انتقادهای زیادی علیه این شبکه‌ی اجتماعی به دنبال داشته است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده