محدودیت عبور و مرور به‌جای قرنطینه برای کنترل شیوع کرونا اعمال می‌شود

چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
مطالعه 2 دقیقه
عصر امروز در جلسه‌ی ستاد مقابله با کرونا مقرر شد که به‌جای قرنطینه، عبور و مرور افراد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا کنترل شود.

ستاد مبارزه با کرونا امروز طی جلسه‌ای، تصمیماتی جدید برای کنترل شیوع کووید۱۹ در کشور اتخاذ کردند.

سعید نمکی درباره‌ی تصمیمات اتخاذشده گفت:

نمکی گفت از همه‌ی مردم می‌خواهم که برای مسافرت حرکت نکنند؛ وقتی چند روز محدودیت و منع رفتن به مدرسه اعمال می‌شود، افراد سفر نکنند و از نقاط آلوده یا غیرآلوده به نقاط دیگر کشور سفر نکنند. وی اضافه کرد که اگر فردی مشکوک به ابتلا باشد، ۱۴ روز به قرنطینه می‌رود.

در این جلسه تصمیماتی نیز درخصوص تعطیلی مراکز آموزشی گرفته شد. قرار است دانشگاه‌ها یک هفته‌ی دیگر نیز تعطیل باشند. نمکی گفت:

بااین‌حال درباره‌ی تعطیلی مدارس جمعه شب تصمیم‌گیری خواهد شد و مدارس مناطقی که موارد مثبت کروناویروس در آنجا شناسایی شده، در دوره‌ی سه روزه تعطیل می‌شوند.

وزیر بهداشت اطلاع داد که محدودیت‌هایی نیز برای اماکن زیارتی مقرر شده؛ وی گفت:

نمکی خبر داد که نماز جمعه نیز به مدت یک دوره در شهرهایی که آلوده تشخیص داده شده برگزار نخواهد شد.

نمکی همچنین از راه‌اندازی سامانه ۴۰۳۰ برای پاسخگویی پرشتاب به مردم خبر داد وی گفت قبلا مردم سوالات خود را با سامانه ۱۹۰ مطرح می‌کردند، این سامانه با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) راه اندازی شده است. وی تأکید کرد که فعلا این تصمیمات مقطعی است و با پیشرفت کار شاید آن‌ها را سخت‌تر یا روان‌تر کنیم‌. 

 همچنین تمام این مصوبات باید به امضای رئیس جمهور برسد.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت که ظهر امروز اعلام شد، تعداد ۱۳۹ نفر مبتلا به ویروس کرونای جدید در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۹ نفر فوت کرده‌اند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود