مقایسه ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
مطالعه 3 دقیقه
اکنون که ایرپاد ۳ رسما معرفی شده است، باید دید این محصول جدید چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با ایرپاد پرو معروف اپل دارد.

عده‌ای فکر می‌کردند رویداد سپتامبر ایرپاد ۳ را به ما نشان می‌دهد؛ اما این اتفاق رخ نداد؛ زیرا معرفی این محصول جذاب برای Unleashed برنامه‌ریزی شده بود. حال محصول مذکور رونمایی شده است و ما دقیقا از اطلاعات و مشخصاتش باخبر‌‌یم. در این مقاله، قصد داریم ایرپاد ۳ را با ایرپاد پرو مقایسه کنیم.

با بررسی مشخصات این دو ایرپاد، متوجه می‌شویم آن‌ها شباهت زیادی به یکدیگر دارند که این امر می‌تواند تصمیم‌گیری برای انتخاب بین نسخه استاندارد ایرپاد و ایرپاد پرو را بسیار دشوارتر کند.

طراحی

یکی از تغییرات بزرگی که در ایرپاد ۳ دیده می‌شود، طراحی تغییریافته‌ای است که آن را به ایرپاد پرو شبیه‌تر می‌کند. می‌توان طراحی جدید این محصول را یکی از به‌روزرسانی‌های مهم‌ نسل ایرپاد استاندارد دانست. یکی از تغییرات اصلی در طراحی ارتقا‌یافته ایرپاد ۳، ساقه‌های کوتاه‌تر آن است. این بار نیز ایرپاد ۳ برخلاف ایرپاد پرو پک‌های سیلیکونی ندارد و طراحی آن از این نظر مانند نسل‌های پیشین است.

قابلیت‌های حذف نویز فعال و صدای فضایی

ایرپاد ۳ ازلحاظ ظاهری تقریبا شبیه ایرپاد پرو است؛ اما آیا کیفیت صدای آن‌ها نیز یکسان است؟ باید در جواب به این سؤال گفت متأسفانه ایرپاد ۳ از قابلیت حذف نویز فعال بهره‌مند نیست. گمان می‌رود اپل به‌منظور کاهش قیمت محصول از ارائه این قابلیت صرف‌نظر کرده است. بااین‌حال، ایرپاد ۳ می‌تواند بیش از شش ساعت هنگام پخش موسیقی دوام بیاورد؛ البته کیس شارژ بی‌سیم این امکان را فراهم می‌کند که کاربران شارژدهی را تا سی ساعت برای پخش موسیقی افزایش دهند.

این ایرپاد با خود ویژگی صدای فضایی را به‌همراه می‌آورد که می‌تواند افکت صدای فراگیر ایجاد و حرکت سر شما را هنگام تماشای فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی دنبال کند.

اپل تأکید زیادی روی صدای فضایی و ترکیب دالبی اتموس با ایرپادهای جدیدش دارد. همان‌طور‌که پیش‌تر اشاره کردیم، ایرپاد ۳ از قابلیت ردیابی سر مشابه ایرپاد پرو و ایرپاد پرو مکس پشتیبانی می‌کند. کوپرتینویی‌ها در‌حال‌‌حاضر قهرمان کیفیت تماس‌های صوتی شناخته می‌شوند و ادعا می‌کنند عملکرد میکروفون را در جدیدترین ایرپاد خود بهبود بخشیده‌اند. این محصول جدید از AAC-ELD پشتیبانی می‌کند؛ کدکی گفتاری که کیفیت صدای Full HD را برای برقراری و ارتباطات واضح و طبیعی برای تماس‌های صوتی و تصویری فراهم می‌کند.

ایرپادهای اولیه در سال ۲۰۱۶ عرضه شدند و پس‌، نسل دوم روانه بازار شد که شارژ بی‌سیم و سایر ویژگی‌های سطح متوسط را به این گجت اضافه می‌کرد. ایرپادز پرو نیز سال ۲۰۱۹ با سری‌های گوش سیلیکونی وارد بازار شد.

قیمت

ازآنجاکه ایرپاد ۳ جانشین ایرپادهای استاندارد اپل محسوب می‌شود، قیمت آن ارزان‌تر از نسخه پرو است. ایرپاد پرو در وب‌سایت اپل ۲۴۹ دلار قیمت دارد؛ در‌صورتی‌که کاربران از هم‌اکنون می‌توانند آن را با قیمت ۱۷۹ دلار پیش‌خرید کنند.

سایر مشخصات

میزان شارژدهی در ایرپاد ۳ مناسب است و شما می‌توانید تنها با یک بار شارژ به ۶ ساعت (تا ۳۰ ساعت با محفظه شارژ) پخش دسترسی پیدا کنید. ایرپاد پرو به‌دلیل پشتیبانی از حذف نویز فعال، در‌صورت روشن‌بودن این قابلیت ساعت پخش کمتری در‌اختیار کاربر قرار می‌دهد. شارژدهی ایرپاد پرو در‌صورت روشن‌بودن حالت حذف نویز ۴٫۵ ساعت (تا ۲۴ ساعت با محفظه شارژ) است. البته به‌صورت عادی نیز، این ایرپاد درمقایسه‌با محصول تازه‌معرفی‌شده اپل ساعت پخش کمتری ارائه می‌دهد (حداکثر ۵ ساعت در‌صورت خاموش‌بودن قابلیت حذف نویز).

نکته مهم دیگر اینکه این محصولات از گواهی IPX4 برخوردار و دربرابر پاشش آب و تعریق مقاوم هستند.

در‌ادامه، جدول مقایسه مشخصات ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو را مشاهده می‌کنید:

مطالب مشابه

نظرات