زمان معرفی احتمالی سری RTX 40 انویدیا فاش شد

چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰
مطالعه 3 دقیقه
احتمالاً گرافیک RTX 4090 در ماه آگوست معرفی خواهد شد؛ هرچند هر لحظه امکان تغییر زمان عرضه وجود دارد.
تبلیغات

پیش‌ازاین، تصور می‌شد که دو گرافیک RTX 4090 و RTX 4080 وجه اشتراک‌های بسیاری با یکدیگر داشته باشند؛ اما به‌نظر می‌رسد که دو پردازنده گرافیکی متفاوت مغز متفکر آن‌ها باشند. طبق اطلاعات منتشرشده، گرافیک RTX 4090 از تراشه‌ی گرافیکی AD102 و گرافیک RTX 4080 از تراشه گرافیکی AD103 استفاده کند؛ اما هر دو مدل از بوردی مشابه با شماره مدل PG139 بهره‌مند خواهند بود و به‌ترتیب شماره مدل ۳۳۰ و ۳۶۰ خواهند داشت.

اطلاعات منتشرشده کاملاً جدید هستند؛ از‌این‌رو، نمی‌توانیم تشابه پین استفاده‌شده در بوردها را تأیید کنیم؛ ولی استفاده دو گرافیک از یک بود مشابه به‌وضوح تأیید شده است (تا لحظه نگارش این خبر).

اگر خبرهای مربوط به سری جدید گرافیک‌های انویدیا را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید که درحال‌حاضر این شرکت هیچ اطلاعاتی از تراشه‌ی گرافیکی RTX 4080 و RTX 4070 منتشر نکرده است؛ اتفاقی که دو دلیل عمده برایش وجود دارد: ۱. این دو گرافیک احتمالاً از تراشه‌ی گرافیکی متفاوت استفاده می‌کنند؛ ۲. قرار است یکی پس از دیگری معرفی شوند. ناگفته نماند انویدیا هنوز مشخصات سخت‌افزاری را به شرکت‌های تولیدکننده تحویل نداده است.

امید می‌رود انویدیا گرافیک RTX 4090 را در آگوست و گرافیک RTX 4080 را در سپتامبر و گرافیک RTX 4070 را در اکتبر رونمایی کند. بااین‌حال، همچنان به‌نظر می‌رسد تغییراتی در زمان اعلام‌شده رخ دهد؛ چراکه شرکت‌های تولیدکننده گرافیک هم‌اکنون گرافیک‌های سری RTX 30 زیادی را در انبارهای خود دارد و معرفی نسل جدید آخرین فکری است که در سر خود می‌پرورانند.

علاوه‌براین، گفته می‌شود که شاید انویدیا هر سه گرافیک را هم‌زمان معرفی کند؛ اما احتمالاً زمان عرضه‌ی عمومی در فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین در هفته‌های آتی معرفی شود و به‌صورت جداگانه باشد. به‌هرحال، درحال‌حاضر اطلاعات درست و دقیقی از زمان عرضه نسل جدید گرافیک‌های سری RTX انویدیا دردسترس نیست و تمام آنچه‌ اعلام شده، حدس‌و‌گمانی بیش نیست؛ چراکه زمان عرضه از روز به ماه رسیده است! در‌ادامه، می‌توانید مشخصات سخت‌افزاری سه گرافیک قدرتمند این سری را مشاهده کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات