مایکروسافت آزمایش‌کنندگان بازی Starfield را به‌صورت تمام‌وقت استخدام کرد

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
استارفیلد
تعداد زیادی از افرادی که بازی استارفیلد را آزمایش می‌کردند به کارمند تمام‌وقت مایکروسافت تبدیل می‌شوند و حقوقشان افزایش می‌یابد.
تبلیغات

تعدادی از آزمایش‌کنندگان بازی استارفیلد که قبلاً ازطریق آژانس TCWGlobal فعالیت می‌کردند به کارمندان تمام‌وقت مایکروسافت تبدیل خواهند شد. گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد شرکت مادر کنسول بازی ایکس باکس ۷۷ آزمایش‌کننده‌ی بتا را به‌ استخدام تمام‌وقت خود درمی‌آورد.

بیش‌ از ۳۰۰ تست‌کننده‌ی تضمین کیفیت (QA) در ZeniMax Media اوایل سال جاری متحد شدند و بدین‌ترتیب اولیه اتحادیه‌ی تحت‌نظر مایکروسافت شکل گرفت. از آن‌ زمان، اتحادیه‌ با مایکروسافت وارد مذاکره شده است تا در مورد مزایا، افزایش حقوق و افزایش تعداد آزمایش‌کنندگان و تبدیل شدنشان به کارمندان تمام‌وقت بحث کند.

۲۳ نفر از ۷۷ تستر بازی استارفیلد، شغل تمام‌وقت و افزایش حقوق ۲۲ درصدی دریافت خواهند کرد؛ درحالی‌که سایر مشاغل موقت ۲٫۷۵ دلار در هر ساعت حقوق دریافت خواهند کرد. البته حقوق این افراد حتی روزهای تعطیل یا روزهایی که بیمار باشند نیز پرداخت می‌شود. همه‌ی آزمایش‌کنندگانی که اخیراً وارد اتحادیه شده‌اند، نسخه‌ای از استارفیلد را نیز دریافت می‌کنند.

اوبری لیچفیلد، یکی از اعضای ZeniMax گفت: «این امکان فراهم شده است که مزایای بسیار جذابی را به برخی افراد ارائه دهیم و فرصت عالی برای آن‌هایی خواهد بود که احساس می‌کنند صدایشان به جایی نمی‌رسد.»

امی پانونی، معاون مایکروسافت می‌گوید: «مشتاقانه منتظر ادامه‌ی مذاکرات هستیم و در راستای دستیابی به توافق‌نامه‌ی جمعی کار می‌کنیم.»

چرا مایکروسافت با اتحادیه‌ها همکاری می‌کند؟

اکتیویژن + مایکروسافت

درحالی‌که شرکت‌های بزرگ فناوری و بازی‌ساز معمولاً به اتحادیه‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند، مایکروسافت سال گذشته رویکرد متفاوتی در این زمینه اتخاذ کرد. به‌عنوان بخشی از توافق یادشده، غول فناوری اهل ردموند موافقت کرد زمانی‌ که کارمندان به‌دنبال عضویت در اتحادیه هستند، بی‌طرف باشد و این یعنی سرعت ایجاد اتحادیه‌ها افزایش می‌یابد.

مذاکرات مایکروسافت با اتحادیه‌ها زمانی انجام شد که این شرکت به‌دنبال دریافت تأییدیه‌ها برای خرید اکتیویژن-بلیزارد بود.

زمانی‌ که مایکروسافت در تلاش بود تا خرید ۶۹ میلیارد دلاری اکتیویژن-بلیزارد را نهایی کند، با اتحادیه‌ها نیز به‌توافق رسید و این یعنی به وعده‌هایش عمل کرد. تبدیل تسترها به کارمندان تمام‌وقت، بسیار عالی است و قدرت بسیار بالای اتحاد کارگران را نشان می‌دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات