کالبدشکافی پلی استیشن پورتال سونی نکات جالبی در بر دارد [تماشا کنید]

شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵
مطالعه 1 دقیقه
کنسول پلی استیشن پورتال / PlayStation Portal سونی از نمای زیرین
پلی استیشن پورتال دستگاهی برای انجام بازی‌های PS5 از راه دور است. کالبدشکافی این محصول، نکات جالبی در مورد تعمیر‌پذیری نشان می‌دهد.
تبلیغات

ویدیویی در کانال یوتیوب Jacob R از کالبدشکافی پلی استیشن پورتال به اشتراک گذاشته شده که نگاه جامعی به قطعات داخلی دستگاه انداخته است.

کالبدشکافی پلی استیشن پورتال نشان می‌دهد که این کنسول بازی سونی، توسط پردازنده نه‌چندان قدرتمندی از کوالکام تغذیه می‌شود.

در فرایند باز کردن قطعات دستگاه، می‌بینیم که مادربرد و باتری در قسمت زیر نمایشگر قرار گرفته‌اند. از طرفی پنل LCD هم به قاب دستگاه چسبیده شده و هیچ راهی به‌جز استفاده از حرارت‌دهی برای جدا کردن صفحه‌نمایش و دست‌یابی به باتری و ماژول‌های داخل دستگاه وجود ندارد. بنابراین پلی استیشن پورتال نمره‌ی پایینی از لحاظ تعمیرپذیری دریافت می‌کند.

پلی‌استیشن پورتال به‌عنوان وسیله‌ای برای انجام بازی‌های کنسول پلی استیشن به‌صورت ریموت معرفی شد. در واقع، پلی استیشن ویتا و پورتال وسیله‌ی جانبی کنسول‌های پلی استیشن ۳ به بعد هستند که امکان اجرای بازی‌ها را روی صفحه‌نمایش خود فراهم می‌کنند. در آینده، با افزودن پشتیبانی از استریم ابری، جذابیت این دستگاه به‌طور چشمگیری بیشتر خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات