کالبدشکافی کنترلر پلی‌استیشن ۵ به دلیل مشکل دریفت اشاره می‌کند

یک‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
استفاده از پتانسیومتر در استیک‌های کنترلر پلی‌استیشن ۵ موجب بروز مشکل دریفت شده است.
تبلیغات

در چند هفته‌ی گذشته، مشکل دریفت کنترلرهای پلی‌استیشن ۵ حسابی خبرساز شدند و کار به جایی کشید که گروهی از معترضان از سونی شکایت کردند. حال وب‌سایت iFixIt ویدئویی از کالبدشکافی کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن ۵ منتشر کرده است که در آن، به نکته‌های جالبی اشاره می‌شود.

به‌گزارش وب‌سایت VideoGamesChronicle، باتوجه‌به ویدئو منتشر‌شده، سخت‌افزار دوال‌سنس دقیقا همان سخت‌افزاری است که در ساخت کنترلرهای کنسول‌های دیگر از جمله پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ استفاده شده است. تمام این پلتفرم‌ها هم با مشکل دریفت روبه‌رو شده و کاربران به دلیل این مشکل از نینتندو و مایکروسافت و سونی شکایت کرده بودند.

وب‌سایت iFixIt به این موضوع اشاره کرده است که شرکت ALPS، تولید‌کننده‌ی قطعات موردنیاز برای ساخت کنترلرهای بازی، طول عمر پتانسیومتر در‌نظر‌گرفته‌شده برای استیک‌ها را دومیلیون دوره اعلام کرده است. همچنین، طول عمر پتانسیومتر زمانی‌که استیک‌ها را فشار می‌دهید و صدای کلیک از آن‌ها می‌شنوید، پانصدهزار دور خواهد بود.

به‌گفته‌ی وب‌سایت iFixIt، این طول عمر نزدیک به ۴۱۷ ساعت می‌شود. تازه این مدت‌زمان برای انجام بازی‌های معمولی است و با تجربه‌ی بازی‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

این آمار بدین‌معنا است که کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ اگر روزی دو ساعت با کنسول بازی کنند، پس از هفت ماه با مشکل دریفت مواجه می‌شوند. وب‌سایت iFixIt استفاده از پتانسیومتر را دلیل اصلی مشکلات مذکور اعلام کرده و دقیقا همین قطعه موجب شکایت کاربران از سونی و نینتندو و مایکروسافت شده است.

در‌ادامه، ویدئو کالبدشکافی دوال سنس را مشاهده می‌کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات