کمبود ایکس‌باکس سری ایکس تا فروردین یا بعد از آن ادامه خواهد داشت

سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت اعلام کرده است کمبود موجودی ایکس باکس سری ایکس و سری اس تا فروردین ادامه خواهد داشت.
تبلیغات

درخواست درخورتوجه برای خرید ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس باعث کمیاب‌شدن این کنسول‌ها شده است. این مشکل ممکن است تا فروردین و کمی بعد از آن ادامه داشته باشد.

هفته‌ی گذشته، دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس راهی بازار شدند و توانستند به فروش شگفت‌انگیزی دست پیدا کنند. بااین‌حال، بسیاری از گیمرها هنوز موفق نشده‌اند این کنسول را بخرند. استقبال از این کنسول‌های جدید به‌قدری چشمگیر بوده که خیلی‌ها برای خرید باید چند ماهی صبر کنند. براساس گفته‌های یکی از مدیران ایکس‌باکس، کمبود ایکس باکس‌های جدید، مخصوصا سری ایکس، چند ماهی طول خواهد کشید.

بررسی ایکس باکس سری اس مایکروسافت

تیم استورات، مدیر ارشد مالی مایکروسافت، در گفت‌وگو با وب‌سایت Seeking Alpha به این موضوع اشاره کرد که کمبود کنسول‌های جدید ایکس باکس تا سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ طول خواهد کشید.

فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس، نیز مهرماه به این موضوع اشاره کرده بود که در‌خواست برای خرید ایکس باکس به‌حدی زیاد است که این شرکت نمی‌تواند پاسخ‌گوی نیاز بازار باشد. اسپنسر گفته بود که چند ماهی کمبود موجودی ایکس باکس را شاهد خواهیم بود.

به‌گفته تیم استورات، کمبود ایکس باکس سری ایکس و سری اس تا اوایل سال ۲۰۲۱ احساس خواهد شد. تا زمانی‌که مایکروسافت وارد سه‌ماهه‌ی چهارم سال مالی خود شود، تمام شرکت‌های تأمین‌کننده با سرعت زیادی کار می‌کنند تا بتوانند کنسول‌های بیشتری دراختیار گیمرها قرار دهند. سه‌ماهه‌ی چهارم سال مالی مایکروسافت بین ماه‌های فروردین تا خرداد خواهد بود.

مایکروسافت، تنها شرکتی نبود که با مشکل تأمین بازار مواجه شد. مدیرعامل انویدیا نیز مهرماه گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که کمبود کارت‌های گرافیکی RTX 3080 و RTX 3090 تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات