فروش ۱٫۲ تا ۱٫۴ میلیون دستگاه ایکس باکس سری ایکس و سری اس در روز اول

یک‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
فروش دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در روز اول عرضه، بین ۱٫۲ تا ۱٫۴ میلیون دستگاه بوده است.
تبلیغات

مایکروسافت هفته گذشته ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را راهی بازار کرد و فردای روز عرضه، اعلام کرد کنسول‌های جدید رکورددار فروش در زمان عرضه شده‌اند و بیشتر از هر نسل دیگر ایکس‌باکس فروش رفته‌اند. ایکس‌باکس وان در زمان عرضه در سال ۲۰۱۳ در مدت‌زمان ۲۴ ساعت یک میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا فروش داشت.

بررسی ایکس باکس سری اس مایکروسافت

وب‌‍سایت VGChartz براساس گزارش‌های آماری اولیه، به این موضوع اشاره کرده است که دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در ۲۴ ساعت اولی که راهی بازار شدند، نزدیک به ۱٫۲ میلیون تا ۱٫۴ میلیون دستگاه فروش داشته‌اند.

در این گزارش گفته می‌شود ایکس باکس سری ایکس مدل محبوب‌تری نسبت به ایکس باکس سری اس است. به گفته این وب‌‍سایت، فروش ایکس باکس سری ایکس بین ۸۰۰ تا ۹۲۵ هزار دستگاه بوده و ایکس باکس سری اس فروشی نزدیک به ۴۰۰ تا ۴۷۲ هزار دستگاه داشته است.

کشور آمریکا بزرگ‌ترین بازار کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس بوده و نیمی از فروش روز اول این کنسول‌ها در این کشور بوده است. دو کنسول در آمریکا در مجموع فروشی نزدیک به ۶۷۰ تا ۷۸۰ هزار دستگاه داشته‌اند. فروش این کنسول‌ها در کل قاره آمریکا بین ۷۴۰ تا ۸۷۰ هزار دستگاه و در اروپا بین ۳۴۰ تا ۴۰۰ هزار دستگاه بوده است.

ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در ۴۰ کشور دنیا عرضه شده‌ان و مایکروسافت این کنسول‌ها را در قالب طرح Xbox All-Access در ۱۲ کشور می‌فروشد. در طرح Xbox All-Access این کنسول‌ها با اقساطی ماهانه ۲۴٫۹۹ دلار دراختیار گیمرها قرار می‌گیرد. در این طرح گیمرها یک کنسول ایکس باکس به ‌همراه اشتراک ۲۴ ماهه سرویس گیم پس اولتیمیت دریافت می‌کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات