الکسا آمازون برای گجت های پوشیدنی عرضه می‌شود

الکسا آمازون برای گجت های پوشیدنی عرضه می‌شود

به نظر می‌رسد آمازون قصد دارد دامنه فعالیت دستیار صوتی الکسا را گسترش دهد.

طبق اعلام آمازون، الکسا که یکی از بهترین دستیارهای شخصی صوتی حال حاضر بازار است به‌زودی به‌جز اسپیکرهای هوشمند، برای سایر گجت‌های هوشمند نیز ارائه می‌شود. غول خرده‌فروشی آمریکا اعلام کرد که به‌زودی کیت Alexa mobile Accessory را ارائه می‌کند که به توسعه‌دهندگان این قابلیت را می‌دهد تا از الکسا در ابزارهای قابل حمل نظیر هدفون‌، ساعت‌ هوشمند و دستبند سلامتی استفاده کنند.

طبق اعلام آمازون، این کیت جدید توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا الکسا را بدون نیاز به کدنویسی‌های پیچیده با ابزارهای هوشمند قابل حمل یکپارچه کنند. ظاهرا دستگاه‌هایی که با کیت جدید ساخته شوند، به‌محض روشن کردن بلوتوث قادر خواهند بود از طریق نرم‌افزار اندروید یا iOS الکسا به سرویس صوتی آن متصل شوند.

 از جمله شرکت‌هایی که قصد دارند از الکسا در محصولات خود استفاده کنند می‌توانیم به Bose، Jabra، iHome، Beyerdynamic، Bower و Wikins اشاره کنیم.

دستیار صوتی الکسا

علاوه بر این آمازون اعلام کرده است شرکت‌هایی که محصولات وای‌فای تولید می‌کنند نیز قادر خواهند بود به لطف سرویس صوتی الکسا (AVS) به‌طور مستقیم به الکسا متصل شوند.

آمازون قصد دارد با ورود به دنیای گجت‌های پوشیدنی بلوتوث، سهم خود را از بازار دستیارهای صوتی هوشمند افزایش دهد. طبق گفته این شرکت کیت Alexa Mobile Accessory  تا اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد؛ بنابراین نمی‌توانیم به‌طور قطع زمان دقیقی برای عرضه گجت‌های پوشیدنی بلوتوث مجهز به الکسا اعلام کنیم. 

شما آینده دستیارهای صوتی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده