بلندگوی هوشمند گوگل احتمالا به زودی معرفی می‌شود

بلندگوی هوشمند گوگل احتمالا به زودی معرفی می‌شود

آمازون چندی پیش محصولی به نام Echo معرفی کرد که در واقع یک بلندگوی هوشمند است و می‌توان با فرامین صوتی، همانند یک دستیار هوشمند از آن استفاده کرد. بر اساس گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده، ظاهرا گوگل نیز قصد دارد محصولی مشابه Echo را تولید کند. در ادامه مطلب با زومیت همراه باشید.

بر اساس گزارش جدیدی که توسط وب‌سایت Recode منتشر شده، به نظر می‌رسد گوگل نیز در حال ساخت یک دستیار دیجیتالی صوتی همانند بلندگوی هوشمند Echo است.

درحالی‌که دستیارهای صوتی نظیر سیری، کورتانا و گوگل‌ناو طی چند سال اخیر در دستگاه‌های هوشمند نظیر موبایل‌ها و تبلت‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اما موفقیت بلندگوی هوشمند Echo آمازون و پلتفرم صوتی آلکسا که در این محصول بکار گرفته شده، سایر شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی را نیز مشتاق کرده تا چنین محصولاتی را برای ارائه قابلیت‌های دستیارهای صوتی هوشمند به مشتریان، تولید کنند.

برخی از فعالان حوزه فناوری می‌گویند، روش تعامل مردم با تکنولوژی نرم‌افزارهای تشخیص صدایی که علاوه بر گوشی‌های هوشمند، می‌توان از طریق دستگاه‌های عمومی که در خانه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند از آن‌ها بهره برد، باعث گسترش بازار این محصولات خواهد شد.

بر اساس اعلام Recode، گوگل در حال کار روی سخت‌افزاری است که از تکنولوژی جستجو و دستیار صوتی گوگل‌ناو این کمپانی استفاده می‌کند.

بر اساس آنچه وب‌سایت مورد بحث بیان کرده، ظاهر این محصول تقریبا شبیه به روتر بی‌سیم OnHub گوگل است.

بنا به اعلام منبع این خبر، کد پروژه مورد بحث Chirp است. لازم به ذکر است که این گزارش با اخباری که پیش از این از وب‌سایت Recode منتشر شده بود همخوانی دارد. در خبرهای قبلی این وب‌سایت اعلام شده بود که گروه Nest در حال کار روی یک دستگاه جدید است.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟ در صورتی که گوگل هم بخواهد بلندگوی هوشمندی شبیه به بلندگوی هوشمند Echo بسازد آیا در این زمینه موفق خواهد بود؟ نظر خود را در این مورد با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع usatoday
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده